Drodzy Klienci, nasze salony stacjonarne są czasowo zamknięte więcej informacji

Czerwień w industrialnym wnętrzu

Wnętrze apartamentu, które oddaje charakter i gust właścicieli.

To sztuka tak zaprojektować przestrzeń aby była zarówno funkcjonalna, ale też dopasowana do indywidualnych preferencji. Mocne kolory, kontrasty, materiały o różnych fakturach w połączeniu z najlepszym polskim designem robią wrażenie.

Joanna Puchala, projektantka z Pracowni Kreatywnej Zaprojektowani, opowiedziała nam jak powstawał ten wyjątkowy projekt.

 

Ostatnio we wnętrzach dominuje trend na stonowane wnętrza, z szarościami, beżami, dlatego to wnętrze jest niezwykłe i wyróżnia się na tle innych projektów. Jakie były oczekiwania i marzenia właścicieli?
Joanna Puchala: Właścicielom mieszkania, Annie i Grzegorzowi, zależało na stworzeniu industrialnego, lekko ocieplonego wnętrza. Jednym z głównych wyznaczników było uwzględnienie w projekcie odważnych kolorów i czerni, tak by do wnętrza pod żadnym pozorem nie mogła wkraść się nuda. Przed przystąpieniem do prac projektowych dużo rozmawialiśmy, przeglądaliśmy wspólnie inspiracje wnętrz, w których pojawiały się elementy wyposażenia w guście właścicieli, co stopniowo nakierowywało mnie na koncepcję wnętrza, a w konsekwencji dobór materiałów i mebli. Z jednej strony wiedzieliśmy, że struktura podłogi, drzwi, blatu kuchennego czy nawet cegły musi być urozmaicona, a z drugiej strony zależało nam żeby były ze sobą spójne. Na podłodze i drzwiach możemy zauważyć idealnie dobrane drewno z sękami. Do sęków drewna nawiązuje także granitowy blat, w którym od pierwszego wejrzenia zakochali się właściciele.
Na ścianie korytarza uwzględniliśmy porozbiórkową cegłę, która jest wspólnym mianownikiem dla różnych materiałów. Zgodnie z życzeniem właścicieli nie mogło zabraknąć też betonu. W przypadku tego materiału postawiliśmy jednak na stonowaną strukturę, która będzie tłem dla dekoracyjnych grzejników i mebli. Świetnie współgra także z matowymi frontami w kuchni. Do betonu nawiązują także lampy nad stołem jadalnianym z Euformy oraz zaproponowane płytki w obu łazienkach. Zdecydowana część mebli, w tym m.in. meble kuchenne i łazienkowe, zabudowa w garderobie, łóżko sypialniane, stół jadalniany i stoliki kawowe, została wykonana na indywidualne zamówienie przez stolarza. Dzięki temu mogliśmy dobrać odcień idealnie do potrzeb. W strefie dziennej znalazła się turkusowa, narożna sofa i czerwony, wygodny fotel, który świetnie współgra z krzesłami i hokerami Iker.
Warto wspomnieć także o tapecie w łazience. Annie i Grzegorzowi marzył się konkretny wzór. Ze względu na to, że w ofercie wielu producentów nie mogliśmy znaleźć nic podobnego, a zależało nam tym by tapeta powstała w systemie Wet, gwarantującym trwałość użytkowania w strefie wilgotnej łazienki, zdecydowaliśmy się na wykonanie tapety łazienkowej na indywidualne zamówienie u producenta. Finalnie, właściciele są zachwyceni efektem, a wnętrze stało się jeszcze bardziej niepowtarzalne.

Cheri

krzesło

Alex

fotel

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Alex

fotel

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Cheri

hoker

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Cheri

hoker

Jungle

lampa

Jak powstał projekt?

Joanna Puchala: Projekt powstawał etapowo. W pierwszym etapie przygotowaliśmy projekt kuchni, jadalni i strefy wypoczynkowej, korytarza i obu łazienek. Zadowoleni ze współpracy klienci zdecydowali się na jej rozszerzenie o strefę prywatną. W obu przypadkach w pierwszej kolejności przygotowaliśmy układy funkcjonalne z propozycją rozmieszczenia mebli, wizualizacje i rysunki wykonawcze. Dużo czasu poświęciliśmy na przeanalizowanie funkcjonalne kuchni, strefy dziennej i jadalni, by jak najbardziej odpowiadała potrzebom przyszłych użytkowników. Na koniec klienci zdecydowali się na nadzór nad projektem, dzięki czemu mogliśmy im towarzyszyć do samego końca procesu wdrażania projektu. Warto tu podkreślić, że każdy projekt przygotowujemy w taki sposób, by klient mógł go samodzielnie wdrożyć. Nadzór jest komfortową opcją, a nie koniecznym wydatkiem.

Cheri

hoker

Korta 1

lampa

Cheri

hoker

Korta 1

lampa

Cheri

krzesło

Alex

fotel

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Alex

fotel

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Alex

fotel

Jungle

lampa

Alex

fotel

Cheri

krzesło

Jungle

lampa

Kalla 21

lampa

Funta

lampa

Kalla 21

lampa

Funta

lampa

Czym się Państwo inspirowaliście?

Joanna Puchala: Inspiracje czerpaliśmy z życia, długich rozmów z inwestorami i podglądaniem przedmiotów, które im się podobają. Wiedzieliśmy, że lubią odważne rozwiązania, czerń i nieoczywiste połączenia kolorystyczne i postanowiliśmy z tego skorzystać. Tak jak wspomniałam wcześniej, ważną wskazówką w połączeniach kolorystycznych była tapeta w łazience.

Cheri

krzesło

Cheri

hoker

Korta 1

lampa

Jungle

lampa

Cheri

krzesło

Cheri

hoker

Korta 1

lampa

Jungle

lampa

Kalla 21

lampa

Kalla 21

lampa

Projekt i stylizacja: Pracownia Kreatywna Zaprojektowani
Fotografia:  Wojciech Kic Fotografia

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
2 miesiące temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
2 miesiące temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
2 miesiące temu
Lot w kosmos: space age
2 miesiące temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
3 miesiące temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
4 miesiące temu