Biuro Columbus Energy w Krakowie

Przedstawiamy realizację wnętrza biura Columbus Energy, projektu Gierbienis + Poklewski, do którego Euforma dostarczała meble. Firma znajduje się w budynku BBC9 przy ul. Jasnogórskiej 9 w Krakowie. Biuro zajmuje jedną kondygnację o łącznej powierzchni ok 2500 m2.

Główną ideą projektu było odwołanie się do szeroko pojmowanej natury. Flora i fauna widoczna jest zarówno w postaci bezpośredniej, poprzez wprowadzanie roślin wewnątrz, jak i pośrednio, stosując naturalne materiały (drewno, ceramikę) oraz personalizowane tapety – murale, gdzie w abstrakcyjnym zielonym krajobrazie pojawiają się zwierzęta. Kolory natury widoczne są również w palecie barw przyjętej dla wykończenia pomieszczeń oraz mebli i wyposażenia.  

Przestrzeń wewnętrzna została podzielona na trzy części a każdej z nich przypisany został element natury i zarazem kolor. I tak motywem przewodnim części środkowej jest roślinność i zieleń, gdzie na ścianach pojawiają się ilustracje leśne, które zasiedlają ich mieszkańcy. Tematem części prawej jest słońce i ziemia oraz odcienie beżowo-brązowe, a lewej niebo i powietrze wraz z odcieniami niebieskiego i granatu. Przestrzeń pracy biurowej pozostaje utrzymana w estetyce bieli i szarości, jako tło dla akcentów kolorystycznych całego założenia.  

Projekt: Gierbienis + Poklewski
Zdjęcia: Fotomohito

Lista produktów:
Dekoracja Border marki Loft Decora
Sofa Rosco marki Noti
Sofa modułowa Sona marki Noti
Fotel Manta na krzyżaku Noti
Fotel Mishell marki Noti
Stolik Rosco marki Noti
Fotel biurowy Ox marki Bejot
Puf x40 marki Noti
Siedzisko modułowe Agora marki MDD
Fotel biurowy Ultra marki MDD
Puf Shape marki MDD
Hoker Epocc marki Bejot
Biurko Move marki Vank
Fotel biurowy V6 marki Vank
Krzesło Co marki Vank