Biuro Columbus Energy w Krakowie

Przedstawiamy realizację wnętrza biura Columbus Energy, projektu Gierbienis + Poklewski, do którego Euforma dostarczała meble. Firma znajduje się w budynku BBC9 przy ul. Jasnogórskiej 9 w Krakowie. Biuro zajmuje jedną kondygnację o łącznej powierzchni ok 2500 m2.

Główną ideą projektu było odwołanie się do szeroko pojmowanej natury. Flora i fauna widoczna jest zarówno w postaci bezpośredniej, poprzez wprowadzanie roślin wewnątrz, jak i pośrednio, stosując naturalne materiały (drewno, ceramikę) oraz personalizowane tapety – murale, gdzie w abstrakcyjnym zielonym krajobrazie pojawiają się zwierzęta. Kolory natury widoczne są również w palecie barw przyjętej dla wykończenia pomieszczeń oraz mebli i wyposażenia.  

Przestrzeń wewnętrzna została podzielona na trzy części a każdej z nich przypisany został element natury i zarazem kolor. I tak motywem przewodnim części środkowej jest roślinność i zieleń, gdzie na ścianach pojawiają się ilustracje leśne, które zasiedlają ich mieszkańcy. Tematem części prawej jest słońce i ziemia oraz odcienie beżowo-brązowe, a lewej niebo i powietrze wraz z odcieniami niebieskiego i granatu. Przestrzeń pracy biurowej pozostaje utrzymana w estetyce bieli i szarości, jako tło dla akcentów kolorystycznych całego założenia.  

Projekt: Gierbienis + Poklewski
Zdjęcia: Fotomohito