Drodzy Klienci, nasze salony stacjonarne są czasowo zamknięte więcej informacji

Illuminating Yellow i Ultimate Gray

Czyli kolory Pantone na nowy rok i olśniewająca strona wnętrz

Tegoroczne kolory roku ogłoszone przez Instytut Pantone z pewnością dla nikogo nie są już nowością. Informacja na ten temat obiega świat w mgnieniu oka, w szczególności świat designu, mody i szeroko pojętego kreowania rzeczywistości. W tegorocznym duecie jest jednak coś zgoła budującego, o czym warto pomyśleć wraz z początkiem roku 2021.

Duet PANTONE Ultimate Gray i Illuminating to niemalże związek idealny. Ich indywidualne zastosowane z pewnością zapewni Wam pożądany efekt, lecz połączenie spowoduje przepiękny efekt i na pewno napełni Was nadzieją.

Potocznie rzecz ujmując, mówimy o stonowanej szarości i optymistycznych żółcieniach. Nie dajcie się jednak zwieść niepozorności tych pojęć.

Teoria kolorów uczy nas, że skutki oddziaływania kolorów we wnętrzach są uniwersalne dla nas wszystkich. Mimo że sama ich identyfikacja jest już zupełnie subiektywnym zdarzeniem. Stąd też jasne jest dla nas, że ciepłe kolory, do których należy żółty, są dla nas bardziej stymulujące i poprawiają nasz komfort. Żółty w pomieszczeniu wzbudza nasz optymizm i ciekawość, dlatego naszym zdaniem to doskonała prognoza na nowy rok.

Cheri

krzesło

Avangarde

stół

Alora

krzesło

Margo

wazon

Avangarde

stół

Alora

krzesło

Margo

wazon

Zaakcentowanie jednego elementu właśnie tym kolorem to zapewnienie przyjaznej i jasnej atmosfery w przestrzeni. W odróżnieniu od innych kolorów żółty nie przytłacza a jego jaśniejsze odcienie nadają większego spokoju.

Myśląc zatem o roku, który jest przed nami warto wziąć to pod uwagę.

Doskonałą metodą na okiełznanie żółtego koloru we wnętrzach jest jego zastosowanie w dodatkach lub jednym, acz zdecydowanym akcencie. Nie dajmy się przytłoczyć jego intensywności.

Doskonałym tłem dla wykorzystania inspirujących kolorów będzie neutralna baza jak lite drewno, beton, biel, czerń czy klasyczna szarość z duetu Pantone. Dobrym pomysłem na działanie z kolorem jest zachowanie odpowiedni proporcji w zastosowaniu.

 

Pamiętajcie, że szarość wcale nie musi być nudnym i przewidywalnym rozwiązaniem. Szarość wbrew pozorom nie jest banalna czy neutralna w takim zrozumieniu jak biel i beże.

To doskonałe wyważenie dla wszystkich eksperymentów, które chcecie podjąć w swoich wnętrzach. Przyznajmy także, że dzięki skandynawskiemu projektowaniu wnętrz szarość przeszła już do kanonu wnętrzarstwa.

Jej odpowiednio dobrane tony ukoją nasze nerwy i ułatwią nam odpoczynek i relaks. Naturalność szarości przywodzi na myśl wszystko to za czym, możemy tęsknić -kamienne skały wybrzeża czy plaże wyściełane kamieniami. W odpowiednim zestawieniu, jak choćby z ILLUMINATING YELLOW, szarość stanie się wyrafinowanym uzupełnieniem projektu.

 

Oyster

fotel

Ronja

sofa

B-9

krzesło

Oyster

fotel

Ronja

sofa

B-9

krzesło

Aby uzyskać wnętrze, które będzie dla Was doskonałe, pamiętajcie, aby intensywność nie przeważała nad neutralnością. W początkach eksperymentów dobrze jest o tym pamiętać. Niech olśniewające żółte akcenty zyskają odpowiednią oprawę eleganckiej szarości. Wykorzystajcie naturalne materiały jak drewno, wełna czy len i bawełna. Bawcie się formami i niech Wasze wnętrze będzie dla Was ukojeniem.

Z taką myślą zaczynajmy nowy rok!

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
1 miesiąc temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
2 miesiące temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
2 miesiące temu
Lot w kosmos: space age
2 miesiące temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
2 miesiące temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
3 miesiące temu