Drodzy Klienci, nasze salony stacjonarne są czasowo zamknięte więcej informacji

Jakie hokery do kuchni wybrać? Jak dopasować je do stylu wnętrza?

Hokery to stołki barowe, które stanowią niezbędny element wyposażenia otwartych kuchni. Służą do siedzenia przy wyspie lub wysokim blacie. Pełnią nie tylko funkcje użytkowe, ale także estetyczne. Jakie hokery do kuchni wybrać? Jak dopasować je do stylu wnętrza?

Finn

Hoker

Modele hokerów do kuchni

W kuchniach coraz częściej pojawiają się wysokie barki lub wyspy kuchenne, które oddzielają strefę do gotowania od wypoczynkowej. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie do siedzenia hokerów.

Hokery do kuchni różnią się kształtami i kolorami. Można spotkać najprostsze taborety oraz krzesła wyposażone w solidne oparcia i podłokietniki. Wybierając odpowiedni model hokera, należy zwrócić uwagę, czy będzie on pasować do stylu i wystroju wnętrza.

Do kuchni, w których podstawowym kolorem jest biel, będą pasowały hokery drewniane, które ocieplą pomieszczenie lub białe, które kolorystyczne wpasują się w cały wystrój wnętrza. W białej kuchni również sprawdzą się wysokie krzesła w kontrastujących kolorach lub modele wielobarwne. Natomiast nowoczesne produkty będą odpowiednie do pomieszczeń zaaranżowanych w tej samej stylistyce. Minimalistycznie urządzoną przestrzeń można ożywić, stawiając hokery w żywych kolorach. Jeżeli w kuchni dominuje wiele kolorów, to warto postawić na hokery w stonowanej kolorystyce.

Krzesła hokery mogą występować w dwóch wersjach: z oparciem lub bez. Hokery z oparciami są znacznie wygodniejsze, ale nie zawsze pasują do każdego rodzaju pomieszczenia. Natomiast hokery bez oparcia nie są zbyt wygodne do dłuższego siedzenia, ale zajmują znacznie mniej miejsca.

Wzornictwo hokerów to jeden z najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając idealny model. Hoker może scalać się idealnie z całym wyposażeniem kuchni lub przykuwać uwagę, będąc jej akcentem kolorystycznym. Powinien też być dobrany nie tylko do estetyki pomieszczenia, ale też jego warunków. Konieczne jest więc określenie wymiarów pokoju, by zmieścić przy danym blacie preferowaną liczbę siedzisk.

Mishell

Hoker

Mishell

Hoker

Funkcjonalność kuchni z hokerami

Hokery są idealnym rozwiązaniem do ograniczonych metrażem przestrzeni, w których nie ma miejsca na postawienie stołu z krzesłami. W tej sytuacji ratunek stanowi wyspa kuchenna lub przedłużony blat kuchenny. Dostawienie do nich wysokich krzeseł sprawia, że można wygodnie zjeść posiłek, a nawet przyjmować gości.

Wybierając dany model hokera, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz estetykę wykonania. Niektóre modele mają niespotykane kształty, designerskie formy, które niekoniecznie mogą być wygodne do siedzenia. Siedzisko powinno być stabilne, a oparcie musi zapewniać podparcie dla kręgosłupa. Komfort siedzenia w dobrze wykonanym hokerze zapewniają wyprofilowane siedziska, miękkie obicia, podłokietniki, wysokie oparcia i podpórki na stopy.

Dokonując wyboru wysokich krzeseł, należy zastanowić się, jaką rolę mają odgrywać w kuchni – czy będą wykorzystywane codziennie do spożywania posiłków, czy raczej okazjonalnie, przy spotkaniach ze znajomymi. Hokery z regulowaną wysokością poprawiają funkcjonalność pomieszczenia. Idealnie sprawują się w domach, w których mieszkają rodziny z dziećmi w różnym wieku. Spełniają oczekiwania osób ceniących komfort.

Zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniego modelu, przejrzyj zdjęcia kuchni z hokerami. Będzie to idealną podpowiedzią w doborze odpowiedniego krzesła do wystroju i funkcjonalności Twojego wnętrza.

Belem

Hoker

Rotor

Hoker

Rotor tapicerowany

Hoker

Belem

Hoker

Rotor

Hoker

Rotor tapicerowany

Hoker

Cheri standard

Hoker

Cheri Standard

Hoker

Jakie hokery do kuchni wybrać?

Wybierając hokery do kuchni, warto zwrócić uwagę na ich budowę. W zależności od sposobu osadzenia siedziska hokery można podzielić na te na jednej nodze lub czterech nogach.

Podstawa krzeseł na jednej nodze zazwyczaj wykonana jest z lśniącej stali chromowanej. Takie hokery prezentują się szykownie i elegancko. W wielu modelach siedzisko umocowane jest w sposób umożliwiający jego obracanie się wokół własnej osi. Dołączenie do tego możliwości regulacji wysokości siedzenia pozwala dostosować hoker do własnych potrzeb. Dużą zaletą tych krzeseł z metalową nogą jest ich solidność. Nie są one lekkie, ale bardzo stabilne.

Alternatywą dla hokerów na jednej nodze są krzesła osadzone na czterech nogach, bez regulacji wysokości. Są to modele bardzo zróżnicowane pod względem form i wykorzystywanych materiałów podczas ich produkcji. Dzięki temu łatwiej można dopasować hoker do wystroju całego pomieszczenia. Głównymi materiałami, które służą do wykonania takich stołków, są: drewno, metal i tworzywo. Hokery drewniane zachwycają swoją uniwersalnością. Często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym, loftowym i nowoczesnym.

Natomiast hokery z metalowymi nogami ładnie wyglądają w połączeniu z kształtnym, często pikowanym, siedziskiem, pokrytym miękką tkaniną. Idealnie pasują do wnętrza typu glamour. Dostępne są także hokery łączące metal i drewno. Siedzisko wykonane z drewna łagodzi surowość zimnego metalu. Takie twarde krzesło wpisze się w industrialne wnętrza. Natomiast modele, które wykonuje się z tworzyw sztucznych, są łatwe w utrzymaniu czystości. Pasują do wielu wystrojów wnętrz, ze względu na bogatą formę i kolorystykę.

Wybierając hoker, należy kierować się rozsądkiem. Jego konstrukcja powinna być stabilna, dobrze wyważona i wykonana z solidnych materiałów. Przed zakupem warto usiąść na krzesło i sprawdzić, czy odpowiednia wysokość i oparcie będą zapewniać komfortową pozycję. Podłokietniki i oparcie to kwestia indywidualna, która dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą.

Miam

Hoker

Miam

Hoker

Finn

Hoker

Diago

Hoker

Finn

Hoker

Diago

Hoker

Dopasowanie hokera do kuchni

Współczesne systemy kuchenne to wysokie blaty oraz wyspy. Pełnią one funkcję zarówno przestrzeni roboczej, jak i miejsca do przyjmowania gości i spożywania posiłków. Niezbędne są więc hokery. Krzesła te różnią się między sobą wysokością. Powinna być ona dopasowana do indywidualnych preferencji oraz położenia blatu. Właściwa odległość między siedziskiem a blatem wynosi 20-30 cm. Taka przestrzeń zapewnia wygodę oraz utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia.

Do wyspy kuchennej, mającej 90 cm wysokości, odpowiedni będzie hoker 60-centymetrowy. Natomiast do blatów o wysokości 110 cm optymalne będą krzesła 80-centymetrowe. Zawsze można postawić na uniwersalne rozwiązanie w formie hokerów z regulowaną wysokością. Większość modeli daje możliwość regulacji w przedziale 50-80 cm, 60-90 cm lub 75-110 cm. Dzięki temu można je wykorzystać zarówno przy wyspie kuchennej, jak i barku czy stole w jadalni. Hokery warto dostosować do wielkości kuchni. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się modele, które w całości można schować pod blat.

Wysokie krzesła to domena nie tylko nowoczesnych wnętrz. Doskonale odnajdują się także w klasycznych aranżacjach. Hokery tapicerowane wyróżniają się wysokim komfortem użytkowania i wygodą. Jest to klasyka wśród hokerów na czterech nogach. Można wybierać w kolorach i wzorach siedzisk, co ułatwia dopasowanie mebla do aranżacji pomieszczenia. Bogata paleta hokerów pozwala na znalezienie modelu, który idealnie wpisze się w indywidualne oczekiwania.

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
2 miesiące temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
2 miesiące temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
2 miesiące temu
Lot w kosmos: space age
2 miesiące temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
3 miesiące temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
4 miesiące temu