Styl japandi jest jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich w ostatnim czasie. Nic dziwnego. Jego cechy są kwintesencją naturalnej harmonii połączonej z porządkiem i elegancją.
Nazwa pochodzi od połączenia słów „skandi” i „japan”, czyli skandynawskiego minimalizmu i japońskiego uwielbienia dla natury i filozofii ZEN.
To północne hygge i japońskie wabi-sabi w jednym. Najprościej mówiąc – spokój. Słowo synonim dla tego, czym jest dla nas dom.
Jego cechy charakterystyczne to:
Poniżej z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy kilka interpretacji tego stylu:Beige Japandi, Graphic Japandi, Grey Japandi i Pastel Japandi.
Przewaga koloru beżowego we wnętrzu jest niezwykle relaksująca dla naszych oczu. Jest też piekielnie modna i zachwycająco elegancka.
Jasne, uporządkowane barwy są też bardzo wartościowe w naszej strefie klimatycznej. Rozjaśniają wnętrze, dają oddech. W stylizacji Beige Japandi używamy dużo drewna. A potem… dodajemy jeszcze trochę drewna! W tym akurat mamy przewagę geograficzną – piękno i ciepło polskiego dębu aż prosi się o przedawkowanie. Zapraszamy naturę do naszego domu.
Dębowe, dobrze zaprojektowane meble połączone z naturalnymi, miękkimi tkaninami dadzą otulający efekt, dzięki któremu nie będziesz chciał opuszczać domu.
Miękkie linie, naturalne materiały, ale też odrobina pazura, którą zapewnia głęboka czerń niczym tusz do kaligrafii. Najbardziej luksusowy wśród kolorów sprawia, że meble i dodatki są bardzo graficzne, przykuwają uwagę i nie dają przejść obok swojej formy obojętnie.
Biel i czerń użyte we właściwy sposób we wnętrzu współgrają ze sobą w idealnej harmonii niczym symbol yin i jang.
Wszechobecny w japandi minimalizm wprowadzi uczucie równowagi, przestrzeni i szlachetnego wzornictwa. W żadnym wypadku nie musi być nudny. Umiejętnie wprowadzone smaczki projektowe zachwycą wprawne oko.
Jak w nowości od marki Noti – sofie Hug Me, która w dobrze dobranej, naturalnej tkaninie stanie się perełką designu w nienachalny sposób komunikującą wysublimowany gust mieszkańców.
Szarości i biel to kwintesencja stylu skandynawskiego, którą Polacy kochają już od dłuższego czasu. Warto połączyć je z ciepłymi tonami drewna i miękkimi kształtami mebli tapicerowanych aby stworzyć swoją oazę relaksu. Niskie meble o poziomych liniach również nawiązują silnie do japońskich wnętrz. Przytulny minimalizm to jeden z najsilniejszych trendów we wnętrzach w 2022 roku.
A co jeśli kochamy kolor i chcemy jednak trochę zaszaleć?
Japonia nazywana jest krajem kwitnącej wiśni nie bez powodu. Wiosną cały kraj pokrywa się pastelowo-różową barwą. Japończycy mają na ten magiczny czas słowo – Hanami. Hanami to połączenie słów „kwiat” i „patrzeć” i znaczy tyle, co tradycja podziwiania i cieszenia się kwiatami.
A że kwiat wiśni, piękny i jednocześnie delikatny i krótkotrwały, jest dla Japończyków metaforą życia, pozostaje podsumować artykuł o stylu japandi zachętą do praktykowania Hanami.
We wnętrzu domu i własnym.
Dosłownie i w przenośni.