Len na każdą okazję

O wykorzystaniu lnu na meblach tapicerowanych i kilka porad

Dzisiaj przychodzimy do Was z czymś ponadczasowym. Przygotowaliśmy dla Was kilka faktów o lnie, które być może, okażą się dla Was pewnym zaskoczeniem.

Len to z pewnością tkanina, która przywodzi nam na myśl ciepłe letnie dni. Kojarzymy go z delikatnością i naturalnością. Wiemy także, że len posiada swoich wiernych fanów, jak i przeciwników.

Tkanina używana od wieków, znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach sztuki czy designu użytkowego. Od niedawna ponownie zaczęła wracać do łask i można ją coraz częściej zobaczyć we wnętrzach.

Mamy nadzieję, że przedstawione poniżej fakty, ułatwią wielu z Was dbanie o ten wyjątkowy materiał lub zachęcą do jego głębszego poznania.

Len to z pewnością materiał dla wszystkich, którzy cenią sobie nieoczywistość, zróżnicowanie faktur, a mankamenty uważają za zalety, które nadają unikatowości. Skłonność do zagnieceń jest zupełnie naturalna i jeżeli nie przeszkadza Wam odrobina nieprzewidywalności, to materiał dla Was!

Dzięki 100% naturalności jest idealny dla alergików. Jego przewiewność, delikatność i naturalność sprawia, że jest idealny na lato. To powszechnie znana wiedza.

Jednak charakterystyczny proces splotu oraz stuprocentowo naturalny skład, sprawia, że materiał staje się odporny na rozciągnięcie. Dodatkowo, nie ulega procesom blaknięcia, dlatego nie musicie obawiać się słońca.

Wszystkie te cechy, czynią go idealnym materiałem na letnie, słoneczne dni, tak samo jak na te chłodniejsze i pochmurne. Przez swoje termiczne właściwości, równie dobrze ogrzewa zimą, jak chłodzi latem.

Nova

sofa

Love coffee

stolik

Nova

sofa

Love coffee

stolik

Poza tymi wszystkimi zaletami, pamiętajmy jednak, że len jest stosunkowo delikatnym materiałem. Trzeba mieć to na uwadze kiedy zabieramy się za jego czyszczenie. Swobodnie nadaje się do prania, jednak ważne jest, żeby nie czyścić go miejscowo, lecz prać tapicerkę w całości i przestrzegać zalecanych temperatur. Najlepiej w dużej ilości wody.  Najlepszym sposobem na pranie lnu, to nie mieszanie go z innymi materiałami w pralce. Wystrzegajcie się także płynów zmiękczających!

Wspomnieliśmy już o naturalnym gnieceniu się lnu. To rzecz, której nie unikniemy. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu chcecie wyprasować materiał (choćby poszycie poduszki), zawsze róbcie to w chwili, gdy tkanina jest jeszcze mokra. W przeciwnym wypadku materiał może się zniszczyć.

Len oprócz wyjątkowej szlachetności z pewnością doda Waszym meblom długotrwałości. Mamy nadzieje, że znajdzie wśród Was rzeszę fanów!

 

Są takie rzeczy, które nigdy się nie zestarzeją. Dla nas len to szlachetność, która nie wychodzi z mody.

Lill

sofa

Space

stolik

Lill

sofa

Space

stolik

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
12 miesięcy temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
1 rok temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
1 rok temu
Lot w kosmos: space age
1 rok temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
1 rok temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
1 rok temu