Metamorfoza naszego salonu w Warszawie

Niesamowita odsłona warszawskiego salonu Euformy , zdaniem niektórych zapiera dech w piersiach. Najlepszy polski design w połączeniu w wyjątkowym muralem stanowią połączenie obok którego nie można przejść obojętnie.

Inspiracją w projekcie wnętrza salonu był modernizm, który operuje zmechanizowanym przemysłem, ale pozostaje rzemieślniczy.

Upodobanie do rękodzieła i ornamentu było wstępem do projektowanego, ręcznie malowanego muralu. Salon uzupełniono o wibrującą grafikę złożoną z rytmów i monochromatycznych faktur wkomponowaną w górną część ścian, tworząc pulsujący fryz.

Wysiłek pracy i postępu, ale także harmonii i porządku reprezentowane są przez uproszczone wizerunki polskiego wzornictwa oraz lokalnego pejzażu.

Styk z lokalnym kontekstem modernistycznej Warszawy widoczne są także w oryginalnej posadzce wykonanej z lastryko oraz ręcznie obrabianej mosiężnej blasze.

Dyskretny dialog między wnętrzem a zewnętrzem wprowadza także witryna, która w symboliczny sposób prezentuje bogatą ofertę salonu.

 

Zapraszamy na Puławską 108/112 w Warszawie!
Projekt wnętrza: Marta Koniczuk
Projekt muralu: Michał Pećko
Zdjęcia: Pion Poziom

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
12 miesięcy temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
1 rok temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
1 rok temu
Lot w kosmos: space age
1 rok temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
1 rok temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
1 rok temu