Metamorfoza naszego salonu w Warszawie

Niesamowita odsłona warszawskiego salonu Euformy , zdaniem niektórych zapiera dech w piersiach. Najlepszy polski design w połączeniu w wyjątkowym muralem stanowią połączenie obok którego nie można przejść obojętnie.

Inspiracją w projekcie wnętrza salonu był modernizm, który operuje zmechanizowanym przemysłem, ale pozostaje rzemieślniczy.

Upodobanie do rękodzieła i ornamentu było wstępem do projektowanego, ręcznie malowanego muralu. Salon uzupełniono o wibrującą grafikę złożoną z rytmów i monochromatycznych faktur wkomponowaną w górną część ścian, tworząc pulsujący fryz.

Wysiłek pracy i postępu, ale także harmonii i porządku reprezentowane są przez uproszczone wizerunki polskiego wzornictwa oraz lokalnego pejzażu.

Styk z lokalnym kontekstem modernistycznej Warszawy widoczne są także w oryginalnej posadzce wykonanej z lastryko oraz ręcznie obrabianej mosiężnej blasze.

Dyskretny dialog między wnętrzem a zewnętrzem wprowadza także witryna, która w symboliczny sposób prezentuje bogatą ofertę salonu.

 

Zapraszamy na Puławską 108/112 w Warszawie!
Projekt wnętrza: Marta Koniczuk
Projekt muralu: Michał Pećko
Zdjęcia: Pion Poziom

Czytaj również

Otwarcie Salonu we Wrocławiu
4 dni temu
Design i ekologia
1 tydzień temu
Rafał Karolak
Opowieści o polskim wzornictwie
4 tygodnie temu
Agnieszka Krajewska
Very Peri kolorem roku 2022
1 miesiąc temu
Agnieszka Krajewska
Hoker – jak wybrać właściwy?
2 miesiące temu
Jak urządzić nowoczesną sypialnię?
2 miesiące temu