Nie da się ukryć – rok 2022 dobiega końca.
Dlatego wybraliśmy najlepsze tegoroczne realizacje mieszkaniowe. Wnętrza zaprojektowane przez Framuga studio, Kolorplus Architektoniczna Pracownia Projektowa, Koiga studio, Inbalance, Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, modeko.studio, M.A.Kolektyw, zietarska.pl i Pracownia projektowa DoMilimetra wyposażone zostały w najlepszy polski design czołowych polskich marek takie jak meble, oświetlenie, i dodatki!
Najlepsze, naszym zdaniem realizacje mieszkaniowe z 2022 roku prezentujemy poniżej!
Dom w Starych Babicach pod Warszawą zaprojektowany został dla młodego małżeństwa. Wnętrze miało być przede wszystkim funkcjonalne i ponadczasowe by dawać wytchnienie od pracy i codziennego biegu. Wnętrze miało koić i przywracać równowagę. Dlatego w projekcie Framuga studio postawiło na ciepłą beżową bazę kolorystyczną. Naturalne, jasne drewno o wyraźnym rysunku słojów, kremowe fronty mebli oraz beżowy tynk strukturalny. Do tego delikatne akcenty błękitu (lampa nad stołem, łóżko oraz płytki w górnej łazience) oraz musztardy (schody, lampy oraz płytki w dolnej łazience). Na parterze ze względów praktycznych wybrano gres z drobnym lastryko, na piętrze zaś na super wytrzymałe panele układane w jodełkę.
Stylizacja: Marta Sójka
Zdjęcia: Gabriela Bartczak
Zobacz więcej zdjęć Domu w Starych Babicach w naszej Galerii!
Projekt to kompletna przebudowa wnętrza, wprowadzenie nowej funkcjonalności, współczesne materiały i eklektyczna stylistyka. Mnóstwo detali.
Zdjęcia: Fotomohito
Zobacz więcej zdjęć sopockiego apartamentu w naszej Galerii!
Miejsca oaza – tak można nazwać projekt autorstwa Pawła Łęczyckiego ze studia Modeko. Pięknie zaprojektowana przestrzeń w zgodzie z rytmem natury miała przywodzić na myśl dom na wsi, w którym na co dzień mieszka inwestorka. Mieszkanie ma 120 metrów kwadratowych. Architekt zmienił układ funkcjonalny wnętrza zaproponowany przez dewelopera. Jako że apartament służyć miał jednej osobie, można było bez obaw maksymalnie otworzyć przestrzeń strefy dziennej, pozostawiając jedynie niewielki zamykany gabinet połączony z łazienką (pełniący także rolę pokoju gościnnego) oraz przestronną sypialnię
z salonem kąpielowym.
Projekt Modeko.Studio jest bardzo spójny i konsekwentny. Wszystkie pomieszczenia przenikają się wzajemnie poprzez zastosowanie podobnych materiałów wykończeniowych, zbliżonej kolorystyki oraz ciekawych rozwiązań formalnych. Uwagę zwracają tu czarne linearne detale i elementy, które pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach projektu.
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Zobacz więcej zdjęć z realizacji studia Modeko w naszej Galerii!
Mieszkanie na osiedlu Browar Gdański zostało zaprojektowane dla dziennikarki – koneserki sztuki i polskiego designu. Aranżacja 50-metrowego wnętrza realizuje założenia stworzenia nowoczesnej przestrzeni z nutką orientu. Współczesne wzornictwo dialoguje tu ze sztuką i podkreśla piękno stylowych dekoracji. W mieszkaniu wybrzmiewają akcenty nawiązujące do licznych pasji właścicielki. Nie brakuje tu odniesień do modernistycznej architektury Gdyni, w której nasza klientka mieszkała przez wiele lat.
Zdjęcia: fotomohito
Zobacz więcej zdjęć mieszkania z nutką orientu w naszej Galerii!
Dwupoziomowy apartament w Gdańsku zaprojektowany przez studio Koiga. Nieoczywisty projekt łączy w sobie nowoczesność, wyraziste kolory i najlepszy polski design.
Słowo NIEOCZYWISTY idealnie oddaje wszystko na temat realizacji, która jest odpowiedzią na pytanie:Czy można żyć kolorowo?
Autorka projektu poddała analizie styl nowoczesny oraz panujące na świecie nastroje i trendy. Do tej bazy dodane zostały zmiksowane ze sobą De Stijl, Pop Art i wracający do łask Memphis. Dlaczego? Po przyjrzeniu się temu, co we wnętrzach już się pojawiło, jak i zależnościom jakie występowały w jednych z bardziej kolorowych nurtów (De Stijl i Pop Art, czy Space Age) Iga Kozłowska doszła do wniosku, że wszystko co je łączy to przełomowe momenty historii, a według niej – właśnie jesteśmy świadkami jednego z nich.
Zdjęcia: Natalia Kaczmarek Inkadr
Więcej zdjęć z realizacji Nieoczywisty znajdziecie w naszej Galerii!
Stylistyka lokalu w punkt pasuje do bryły budynku „Plac Unii”, w którym się mieści. To gdyński modernizm w czystej postaci – zaokrąglenia, minimalizm, linearność.
Na potrzeby projektu zmieniłyśmy układ mieszkania. Dzięki temu od wejścia widać zaokrąglony łuk ściany i zabudowy meblowej. W ten sposób otwiera się przed nami przestrzeń salonu z jadalnią, oddzielonego od kuchni kurtynowymi, częściowo przeziernymi przesłonami. Wzrok przykuwają tu podziały kolorystyczne: granat w salonie, beż z bielą w jadalni.
Praca z kolorami powtarza się w całym mieszkaniu: granat, beż, biel, grafitowe pasy, żółte i bordowe akcenty . Orzechowe wybarwienie podłogi, kurtyn i okładziny ściennej dodaje wnętrzom elegancji. Kompozycji dopełniają kolorowe, geometryczne grafiki ścienne. I duże tafle luster – one rozjaśniają i powiększają przestrzeń.