Drodzy Klienci, nasze salony stacjonarne są czasowo zamknięte więcej informacji

Nowoczesne kinkiety – nowe spojrzenie na oświetlenie

Co to są kinkiety? Nowoczesny kinkiet pozwala nie tylko uzupełnić system oświetlenia, ale stanowi także ozdobę pomieszczenia. Funkcjonalność i ciekawy design sprawiają, że w wielu domach pojawiają się te niewielkie, mocowane do ściany lampki. Nie zawsze konieczne jest używanie lampy sufitowej, czasami wystarczy punktowe światło. Gdzie najlepiej umieścić nasze designerskie kinkiety?

Furiko A

Kinkiet

Refa A

Kinkiet

Su

Stolik pomocniczy

Furiko A

Kinkiet

Refa A

Kinkiet

Su

Stolik pomocniczy

Gdzie najlepiej sprawdzą się nowoczesne kinkiety?

Nowoczesne kinkiety sprawdzają się w wielu wnętrzach, niezależnie od stylistyki i metrażu. Jest jednak w domu kilka miejsc, w których sprawdzają się one szczególnie dobrze, zarówno ze względów estetycznych, jak i czysto praktycznych. Są to:

 • Klatka schodowa

Ukosy na klatce schodowej nie pozwalają na efektywne objęcie górnym oświetleniem całych schodów. Dobrym rozwiązaniem jest rozmieszczenie w kilku miejscach kinkietów, które równomiernie oświetlą całą drogę zarówno na parter, jak i górne piętra. Odpowiednie oświetlenie klatki schodowej z pewnością sprawi, że będzie łatwiej się przemieszczać i sprzątać. Zapewniamy, że taka zmiana z pewnością zostanie doceniona przez wszystkich mieszkańców budynku.

 • Sypialnia

Wszyscy to znamy – jedna osoba chce już spać, druga zaś nie ma na to najmniejszej ochoty, bo ważniejsze jest nadrobienie książkowych zaległości. W takiej sytuacji, zamiast pozostawiać zapalone górne światło, można skorzystać z o wiele mniej irytującego kinkietu. Ponieważ jest umieszczony wyżej od lampki nocnej, lepiej oświetli strony ulubionej powieści. Niekiedy może nawet z powodzeniem zastąpić nocną lampkę! Jeśli masz problemy z zasypianiem, wyłączenie lampy sufitowej i skorzystanie z kinkietu pomoże rozpocząć produkcję melatoniny i zasnąć. Najlepszy model to dający ciepłe światło, sprzyjające stopniowemu wyciszeniu.

Modern ball

Kinkiet

Astra deco

Kinkiet

Modern ball

Kinkiet

Astra deco

Kinkiet

Plaat C

Kinkiet

Tere

Dywan

Hidden

Sofa

An Su

Stolik pomocniczy

Kanu

Fotel

Lou

Stolik kawowy

Bouli

Sofa

Starlette

Lampa

Puzi

Regał

Plaat C

Kinkiet

Tere

Dywan

Hidden

Sofa

An Su

Stolik pomocniczy

Kanu

Fotel

Lou

stolik kawowy

Bouli

Sofa

Starlette

Lampa

Puzi

Regał
 • Łazienka

W łazience nie tylko bierzemy kąpiel czy prysznic, ale też robimy demakijaż, nakładamy maseczki czy malujemy się. Takie zabiegi wymagają światła punktowego, które nie będzie zniekształcać barw. Od tej pory kreski będą precyzyjne, a cienie prawidłowo nałożone. Do łazienki najlepszy będzie kinkiet dający światło o neutralnej barwie.

 • Salon

W salonie wiele się dzieje. Czasami w nocy salon staje się sypialnią, czasami salą kinową. Bywa, że jest również centrum gier planszowych, bawialnią, jadalnią, biurem czy czytelnią. Tak różne funkcje wymagają przemyślanego systemu oświetlenia. Z tego względu oprócz górnego światła, warto swój salon wyposażyć także w kinkiety, które wieczorami otulą wnętrze subtelnie rozproszonym światłem, tworząc przytulny klimat. Kinkiety świetnie się sprawdzają szczególnie podczas jesiennych i zimowych wieczorów, które spędzamy z kubkiem herbaty lub lampką wina, relaksując się po całym dniu. Z tego względu urządzając salon warto dobrze przemyśleć system oświetlenia i uwzględnić w nim kinkiety. Designerskie kinkiety mogą pełnić funkcję czysto dekoracyjną, ale też mogą wyeksponować biblioteczkę, zdjęcia, obraz na ścianie czy kolekcję porcelany w pięknej witrynie. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Modern glass

Kinkiet

Fyllo B

Kinkiet

Modern glass

Kinkiet

Fyllo B

Kinkiet

Dlaczego  warto postawić na nowoczesne kinkiety?

Jest kilka powodów, dla których warto postawić akurat na nasze designerskie kinkiety.

 • Pozwalają oszczędzać prąd. Kiedy zbliża się wieczór i nie ma potrzeby używania lampy sufitowej, można skorzystać z kinkietu, który nie będzie zużywać tyle prądu.
 • Pozwalają wyeksponować najważniejsze elementy wystroju, na przykład ciekawą grafikę albo witrynę z porcelaną.
 • Pozwalają zachować bezpieczeństwo na schodach czy w korytarzu. To miejsce z reguły jest pozbawione okien, a często używane, dlatego wymaga źródeł sztucznego światła.
 • Umożliwiają stopniowe zmniejszenie światła i wyciszenie się przed snem. Za szybkie zasypianie odpowiada melatonina, której produkcja rośnie wraz ze zmniejszeniem się światła. Stopniowe zmniejszanie jego natężenia pozwala na przejście w tryb wypoczynku i ułatwia zasypianie.
 • Można precyzyjnie oświetlić np. kącik do czytania i oddawać się lekturze bez przeszkadzania innym. Kiedy jeden z domowników pragnie odpoczynku, a drugi pragnie jeszcze poczytać, posłuchać muzyki czy powymieniać się wiadomościami ze znajomymi, może skorzystać z kinkietu, nikomu nie przeszkadzając.
 • Nowoczesne kinkiety mogą być czysto dekoracyjne, pasują też do wielu wnętrz, nie tylko minimalistycznych czy loftowych.
 • Dają wiele możliwości aranżacyjnych, asortyment obejmuje bowiem wiele wzorów i kolorów, a same lampy mają różne kształty (okrągłe, kwadratowe i nie tylko). Kinkiety są też wykonane z różnych materiałów: szkła, metalu, tworzywa sztucznego czy drewna.

Nowoczesne kinkiety to nowy sposób na oświetlenie w domu. Ciekawe projekty  przemawiają za tym, by pojawiły się także u Ciebie! Zapraszamy!

Taku

Kinkiet

Avocado Wall

Kinkiet

Taku

Kinkiet

Avocado Wall

Kinkiet

Pilar 1

Kinkiet

Pilar 5

Reflektor

Botanica Deco

Kinkiet

Pilar 1

Kinkiet

Pilar 5

Reflektor

Botanica Deco

Kinkiet

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
2 miesiące temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
2 miesiące temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
2 miesiące temu
Lot w kosmos: space age
2 miesiące temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
3 miesiące temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
4 miesiące temu