Drodzy Klienci, nasze salony stacjonarne są czasowo zamknięte więcej informacji

Pani Jurek

Świat polskiego designu wciąż zaskakuje swoimi projektami. Wśród nich możemy znaleźć niecodzienne ukazanie piękna prostych rzeczy, miedzy innymi dzięki twórczości Pani Jurek.  Zatem kto stoi za tym pseudonimem?

Magda Jurek

Magda Jurek

Pani Jurek a właściwie Magda Jurek, to polska artystka pochodząca z Krakowa. Absolwentka malarstwa na ASP w Warszawie, pasjonatka wzornictwa, a także projektantka. Jej twórczość została doceniona w prestiżowych konkursach takich jak: Mazda Design Awards 2020, Design Alive Awards 2020 oraz dwukrotnie na Must Have Łódź Design Festival. Należy do stowarzyszenia “Z siedzibą w Warszawie” zajmując się różnego rodzaju projektami społecznymi, a także angażuje się w czynną pomoc osobom niewidomym. Współpracuje z wieloma znanymi postaciami z pogranicza różnych dziedzin, w tym z Edytą Ołdak, Janem Damięckim czy Dorotą Masłowską. Prywatnie – szczęśliwa mama.

Pani Jurek

Wystawa Mazda Design Award

Pani Jurek

Wystawa Mazda Design Award

Jak sama wspomina w projektowaniu zawsze interesował ją koncept. W swoich przedsięwzięciach ukazuje nie tylko funkcjonalność przedmiotów, lecz także nadaje im niebywałego charakteru. Zaletą tych rzeczy jest zarówno ich uniwersalność, wielofunkcyjność jak i możliwość własnego skomponowania, dzięki której sami stajemy się artystami. To właśnie chęć zmiany postrzegania sprawiła, że w swoich projektach skłania odbiorcę do głębokiej refleksji i wyłania z nich najbardziej wygasłe cechy. Ideą, która przyświeca Pani Jurek w trakcie procesu tworzenia jest powrót do korzeni, poszanowanie dla tradycji i inspiracja ważnymi postaciami.

Przeczytaj także: Retrofuturyzm czy dungeonpunk? Rzecz o serii TRN.

Tak powstała kolekcja lamp “Maria S.C” będąca bezpośrednim nawiązaniem do inspiracji osobą Marii Skłodowskiej Curie oraz zrównoważonym designem. Lampa ta, składająca się z kilkudziesięciu pustych probówek daje możliwość użytkownikowi do stworzenia własnej, unikatowej i niepowtarzalnej kompozycji. Nawiązująca nieco stylem do Art Deco, urozmaicona o wszelakie możliwości zdobienia, doskonale wpisze się w niejedną aranżację wnętrz.

Maria S.C.

lampa

Maria S.C. podwójna

lampa

Maria S.C.

lampa

Maria S.C. podwójna

lampa

Maria S.C. czarna podwójna

lampa

Maria S.C. czarna podwójna

lampa

Pani Jurek udowadnia, że przestrzeń można nie tylko pięknie aranżować, lecz także stworzyć z niej żywy obraz, będąc jego uczestnikiem każdego dnia. Produkty, które tworzy użytkownik może dowolnie modyfikować i udoskonalać, wyzwalając niesamowite efekty wizualne. Kolekcja “Loop & Hook line” to przykład podejścia minimalistycznego, w którym lampa składa się wyłącznie z dwóch elementów – żarówki oraz długiego kabla umożliwiającego swobodne wędrowanie przez całe pomieszczenie, bądź podwieszenie go.

Hook Line

lampa

Hook Line

lampa

To nie koniec inspiracji. Seria lamp “TRN” nawiązauje do malarstwa Jana Tarasina. Płaskie, pełne kolorów znaki i obiekty zostały przeniesione na przedmioty. Połączenie oryginalnej formy i odważnych kolorów nadaje wnętrzu niebanalnego charakteru. W skład wchodzą lampy, stoliki kawowe oraz lustra. Materiał, z którego wykonane są lampy to ręcznie szkliwiona ceramika. Stoliki wykonane są w całości ręcznie, z zachowaną dbałością o wszelkie szczegóły oraz tradycyjną metodą wytwarzania, dzięki współpracy z pracownią Square Drop. Zestawienie całej kolekcji tworzy serię swoistych znaków w przestrzeni. Ich wyjątkowość to także swoboda w dowolności subiektywnej interpretacji, dająca pole do pracy wyobraźni.

TRN D1

lampa

TRN D2

lampa

TRN C1

lampa

TRN D1

lampa

TRN D2

lampa

TRN C1

lampa

Chcąc wyjść naprzeciw narastającym zadaniom oraz oczekiwaniom związanym z macierzyństwem, jako mama i zarazem projektantka powstała seria “Wzorcowa mama” z kultowym logo – wąsem. Zanurzając się w dziecięcy świat estetyki  i abstrakcji powstały projekty dedykowane właśnie tej najmłodszej grupie. W ramach kolekcji powstał obrus, który oglądany przez dziecko pod stołem ukazuje pięknie haftowany motyw, łącząc zabawę z funkcjonalnością.

Wzorcowa Mama

obrus

Wzorcowa Mama

obrus

Wzorcowa Mama

obrus

Wzorcowa Mama

obrus

Wzorcowa Mama

obrus

Wzorcowa Mama

obrus

Psikusy – książka przedstawiająca rasy psów z gotowymi szablonami. Ponadto w swojej działalności społecznej na rzecz dzieci niewidomych powstały także takie projekty jak: tapeta dotykowa, popularną grę statki – Taktyle, Husaria – drewniane figurki, Memofaktury – odmiana znanej gry typu memory, Widnokrąg – świetlny blat do nauki alfabetu Braillle’a oraz diagnozowania pola widzenia.

Psikusy - układanka

Psikusy - układanka

Psikusy złożone

Psikusy złożone

Psikusy pomalowane

Psikusy pomalowane

Twórczość Pani Jurek cieszy oko odbiorcy, inspiruje i nadaje całkowicie odświeżony styl polskiemu designowi. Nie tylko wzbogaca świat wielkiego formatu, jest także pięknym gestem w stronę beztroskiej dziecięcej fantazji.

Czytaj również

Wymarzony dom Barbie
1 miesiąc temu
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Na co zwrócić uwagę?
2 miesiące temu
Jaką komodę do salonu wybrać? Inspiracje i aranżacje Euforma
2 miesiące temu
Lot w kosmos: space age
2 miesiące temu
Agnieszka Krajewska
10 trendów na 2023 od marki Vank
2 miesiące temu
vank
Euforma: Bestsellerowe stoły i krzesła
3 miesiące temu