Promocja zimowa rabaty do 12%, tylko do 20.02.2023 Sprawdź

Śpiew kosa

W ramach tegorocznej akcji Ikony Polskiego Designu krzesło Kos dostępne jest z 10% rabatem do 19 czerwca 2022.

Kos, jeden z najpiękniej śpiewających i najbardziej charakterystycznych ptaków w Polsce, pierwotnie był ptakiem leśnym. Jego śpiew składa się z piosenek – zwartych całości, oddzielanych od siebie wyraźnymi pauzami. Nadal siedliska kosa można znaleźć w lasach, jednak w XIX wieku, wraz z rozrostem miast rozpoczął się proces jego synurbizacji.  Kosy początkowo zasiedlały parki i ogrody w pobliżu osad ludzkich, a z czasem przeniosły się także do centrów miast.

Stworzona w 2018 roku przez Maję Ganszyniec marka Nurt tworzy meble i przedmioty zaprojektowane oraz wykonane w sposób uważny. Stosuje rzadko spotykane materiały, które już odchodzą w niepamięć, a drewno i czysta natura to cechy charakterystyczne marki. Nurt Home czerpie z naturalnych i szlachetnych materiałów ponieważ jej Twórcy wiedzą, że wszystko co nas otacza, wpływa na jakość naszego życia codziennego. W ten sposób tworzone są meble i akcesoria, które z łatwością mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

>Łagodność. która jest siłą – przeczytaj także nasz tekst o Mai Ganszyniec!

Strona www marki Nurt

Strona www marki Nurt

Maja Ganszyniec

Inspiracje marki Nurt

Maja Ganszyniec

Inspiracje marki Nurt

Wśród bestsellerów marki Nurt zdecydowanie króluje krzesło Kos. Jego powstawanie i podróż do domu swojego właściciela można porównać do drogi jaką przebyły kosy na przestrzeni ostatnich 300 lat. Podróż krzesła Kos rozpoczyna się w kipiącym życiem, szumiącym i pachnącym liśćmi lesie. Tam wyrasta dąb – mocne i piękne drzewo, dające schronienie owadom, ptakom i zwierzętom leśnym. Kiedy kończy się okres jego bytowania w leśnym siedlisku, drzewo wyrusza w podróż ku cywilizacji. Z żywego stworzenia, zostaje zamienione z szacunkiem, tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami, w poszczególne elementy, z których z czasem powstanie bytujący w mieście Kos.

KOS

krzesło tapicerowane

KOS

krzesło tapicerowane

KOS

krzesło tapicerowane

KOS

krzesło tapicerowane

Wizualizacja konkursowa EUFORMA 2021

magdalena Wiśniewska MW Pracownia

Wizualizacja konkursowa EUFORMA 2021

magdalena Wiśniewska MW Pracownia

Wizualizacja konkursowa EUFORMA 2021

magdalena Wiśniewska MW Pracownia

Wizualizacja konkursowa EUFORMA 2021

magdalena Wiśniewska MW Pracownia

Zanim jednak na stałe zamieszka w mieście, z królewskiego drzewa powstają forniry i obłogi, czy geometryczne elementy z litego drewna. Wszystkie składowe elementy traktowane z czułością i otaczane naturalnymi woskami i olejami w rękach rzemieślników zamieniają się w miejskie stworzenie o określonej geometrii. Bryła krzesła wynika z łączenia naturalnych i wytrzymałych materiałów z miękką formą.  Połączenie to tworzy krzesło dębowe z podłokietnikami, zaokrąglonym oparciem i tapicerowanym bądź twardym siedziskiem. Dodajmy, że wyjątkowo wygodne właśnie ze względu na wyprofilowane oparcie i znacząco zakrzywione siedzisko. Klasyczna forma krzesła jest bogata w detale – podcięcia nóg podtrzymujące siedzisko, wygiętą przednią linię siedziska, czy pocieniowane oparcie. Wszystkie te detale tworzą naprawdę wyjątkowe krzesło będące świadectwem lokalnej produkcji i rzemieślniczego kunsztu.

Stolarz w trakcie pracy

Gałązka dębu

Stolarz w trakcie pracy

Gałązka dębu

Krzesła Kos, podobnie jak pozostałe produkty marki Nurt, dzięki zastosowanym szlachetnym materiałom szlachetnie dojrzewają. Dąb nabiera ciemnych barw stając się ponadczasowym. W świecie Nurtu nie ma miejsca na syntetyczne lakiery- krzesła i stoły pokrywają środki konserwujące oparte na wodzie, woskach i olejach. Oprócz tworzenia autorskiej klejonki i sklejek projektanci związani z marką samodzielnie selekcjonują w tartakach drewno do realizacji i sezonują je w fabryce. W ten sposób każdy powstający mebel staje się jedynym w swoim rodzaju unikatowym egzemplarzem. Marka Nurt wychodzi z założenia, że najpiękniejsze meble to te, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Właśnie Najwyższa jakość materiałów i ogromna precyzja wykonania sprawiają, że produkowane przez markę krzesła czy stoły mogą być ponadczasową ozdobą domu przez wiele lat.  Mimo zmieniających się trendów zawsze wpisują się w nowe aranżacje wnętrza.

Krzesło Kos zostało nagrodzone w plebiscycie Must Have w 2019 roku.

Stado S

pufa

Stado M

pufa

Stado L

pufa

KOS

krzesło twarde

KOS

stół nierozkładany

Stado M

pufa

Stado S

pufa

Stado L

pufa

KOS

krzesło twarde

KOS

stół nierozkładany

Czytaj również

Euforma: Bestsellerowe sofy i fotele
1 dzień temu
Avant Basic: więcej znaczy lepiej!
3 dni temu
Agnieszka Krajewska
Najlepsze realizacje kontraktowe 2022
2 tygodnie temu
Najlepsze realizacje mieszkaniowe 2022
1 miesiąc temu
Dawne ozdoby bożonarodzeniowe
1 miesiąc temu
Jak urządzić salon w stylu skandynawskim? Inspiracje i aranżacje Euforma
1 miesiąc temu