Zarówno w polskim, jak i światowym wzornictwie tradycyjne metody rzemieślnicze są coraz bardziej cenione. Można powiedzieć, że ten powrót do korzeni jest wywołany zwiększającą się świadomością społeczną. Ludzie coraz częściej stawiają na unikalne i świetnie wykonane produkty, które będą służyły kilku pokoleniom, tak, jak to miało miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Choć rozwój technologii pozwala na ulepszanie procesów produkcyjnych, to nic nie jest w stanie zastąpić ręcznej pracy profesjonalnych rzemieślników. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wdrażanie nowych technologii tam, gdzie to możliwe i jednocześnie docenianie oraz kontynuowanie tradycyjnych metod rzemieślniczych. Wiele firm w branży meblarskiej w ten sposób prowadzi produkcję. Poznaj producentów takich jak Paged, Fameg, Misa Form, AS Ćmielów, Swallow’s Tail Furniture i wykorzystywane przez nich metody rzemieślnicze!
W związku ze zwiększającą się świadomością konsumencką wiele osób odchodzi od kupowania mebli z niższej półki cenowej, produkowanych na masową skalę, których żywot jest bardzo krótki. Coraz chętniej stawiamy na unikalny design, materiały najwyższej jakości i świetne wykonanie. Takie meble zostaną z nami na wiele lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą służyły również kolejnym pokoleniom. Projektanci, idąc tym tropem, oferują przepiękne i oryginalne meble, przy których produkcji wykorzystuje się tradycyjne metody rzemieślnicze. Gdy w Twoim domu znajdą się unikalne meble szyte na miarę, z pewnością będą one źródłem ogromnej satysfakcji.
Fameg to producent, który w swojej ofercie ma wyjątkowe meble. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi tradycyjną metodę gięcia drewna. Warto podkreślić, że wszystko odbywa się z poszanowaniem otaczającej nas natury. Ich działalność jest kontynuacją dziedzictwa Michaela Thoneta, który był pionierem w produkcji mebli z giętego drewna. Zdecydowaną zaletą tych produktów jest długowieczność i unikalny design. Co więcej, Fameg podkreśla, że korzysta z zaawansowanych technologii, jednocześnie nie rezygnując z metod rzemieślniczych. Staranne wykonanie, trwałość produktów i niesamowita dbałość o detale to główne priorytety dla tego producenta.
Ręczne gięcie drewna
FamegRęczne gięcie drewna
FamegRęczne gięcie drewna na kopycie
FamegRęczne gięcie drewna na kopycie
FamegDrugim producentem, którego produkty z giętego drewna znajdziesz w ofercie Euformy, jest Paged. To firma, która również skłania się ku tradycyjnym metodom rzemieślniczym. Doceniają rzetelną wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie przez najlepszych rzemieślników. Wytwarzane ręcznie meble gięte produkowane są w nielicznych fabrykach na świecie. Jeśli chcesz nabyć meble, które są unikalne i będą Ci służyły przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat to będzie świetny wybór.
Ręczny wyplot rattanowy
Kolejnym producentem ceniącym polskie rzemiosło jest Misa Form. Oferowane przez nich produkty są oryginalne, unikalne i odpowiadają na potrzeby klientów. Do produkcji wykorzystuje się tradycyjną metodę rzemieślniczą nazywaną toczeniem drewna. To proces, który wymaga odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Wykorzystuje się go, aby nadać materiałowi kształt bryły obrotowej, jak walec, kula lub stożek. Precyzja jest kluczową umiejętnością rzemieślnika podczas toczenia drewna. Wyjątkowe stoliki i stołki z pewnością mogą stać się świetną ozdobą wnętrza Twojego domu.
Swallow’s Tail Furniture to producent wykorzystujący między innymi łączenie drewna za pomocą metody jaskółczego ogona. Na czym polega ta metoda? To połączenie kątowe elementów z litego drewna. Jedna część zostaje wyposażona w wystające ogony, które następnie mocowane są do wyciętych otworów, czyli tak zwanych gniazd w drugiej części drewna. Warto podkreślić, że ręczne łączenie tych elementów wymaga niesamowitej precyzji od rzemieślnika. Meble marki Swallow’s Tail Furniiture, które znajdziesz w ofercie Euformy, są trwałe i z pewnością wpiszą się w Twój gust.
Przykłady złączy stolarskich
Swallow's Tail FurniturePrzykłady złączy stolarskich
Swallow's Tail FurnitureManufaktura Porcelany AS Ćmielów z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. Pierwsza ręczna produkcja porcelany w tym miejscu miała miejsce w 1804 roku. Nie da się zaprzeczyć, że to wyjątkowa fabryka, która kultywuje wspaniałą tradycję od wielu lat. Porcelanowe wyroby, wychodzące spod ręki profesjonalnych rzemieślników to prawdziwe dzieła sztuki. Tradycyjne metody produkcji i światowej klasy wzornictwo to unikalne połączenie, które zachwyci Cię od razu, gdy zetkniesz się z tymi wspaniałymi produktami. Ręczny proces produkcji nadaje przedmiotom ogromną wartość. W ofercie znajdziesz między innymi oryginalne porcelanowe figurki, wazony, biżuterię, a także ekskluzywne serwisy, filiżanki oraz obrazy ręcznie malowane na porcelanie. To prawdziwy raj dla miłośników unikalnych przedmiotów i sztuki!
Produkcja porcelany kiedyś...
Fabryka Porcelany w ĆmielowieProdukcja porcelany kiedyś...
Fabryka Porcelany w Ćmielowie... i dziś
Fabryka Porcelany w Ćmielowie.. i dziś
Fabryka Porcelany w ĆmielowieRęczne odlewanie elementów
Fabryka Porcelany w ĆmielowieRęczne odlewanie elementów
Fabryka Porcelany w ĆmielowieTradycyjne metody rzemieślnicze wciąż są niezwykle cenione w branży meblarskiej. Wielu producentów, których produkty dostępne są w Euformie, wykorzystuje te metody przy produkcji swoich mebli i dodatków. Połączenie nowoczesnych technologii, które dają wiele nowych możliwości i jednoczesne docenienie tradycyjnych metod rzemieślniczych to najlepsze rozwiązanie w dzisiejszej rzeczywistości. Jeśli zależy Ci na unikalnym designie, wysokiej jakości i trwałości mebli, sprawdź produkty najlepszych producentów, które dostępne są w Euformie!