Un’common – czyli marmur w roli głównej

Un’common to łódzka pracownia, a tak naprawdę rodzinna firma, zajmująca się projektowaniem i ręcznym wytwarzaniem mebli z marmuru, drewna i stali.

Dlaczego akurat marmur?

Marmur był wykorzystywany już w czasach antycznych. To naprawdę piękny, niezwykle różnorodny i trwały materiał dający niesamowite możliwości obróbki. Ława kawowa z kamiennym blatem to mebel na pokolenia. To naprawdę fascynujące, kiedy rzeczy codziennego użytku stają się cichym i pięknym towarzyszem naszej codzienności…

Poza tym kawa wypita przy marmurowym stoliku smakuje lepiej niż przy jakimkolwiek innym. To niemal udowodnione naukowo.

Hop Maxi

konsola

Oval

stolik

Hop Maxi

konsola

Oval

stolik

W Un’common meble powstają z najpiękniejszych szlachetnych materiałów takich jak marmur, naturalny dębowy fornir czy wełna, ale to właśnie marmur jest sercem tej pracowni.

Na początku jest czysta, naturalnie piękna płyta marmuru.. carte blanche. Po płytę przyjeżdża wózek widłowy i z precyzją baleriny transportuje ją do hali produkcyjnej. A tam dzieje się magia!
Produkcję mebli powierzana jest prawdziwym specjalistom. Meble Un’common produkowane są w 5 lokalnych warsztatach, a do powstania 1 mebla potrzeba pracy przynajmniej 4 par rąk a często nawet i dwukrotnie więcej.

Raag

dekoracja

Forst

szafka RTV

Gruff

stolik

Raag

dekoracja

Forst

szafka RTV

Gruff

stolik

Un’common wierzy, że największą wartością jest szacunek do materiałów, z których tworzy meble oraz pracy ludzkich rąk. To właśnie wieloletnie doświadczenie podwykonawców pozwala wydobyć prawdziwe piękno mebli Un’common.

Zobacz także:

Czytaj również

Otwarcie Salonu we Wrocławiu
5 dni temu
Design i ekologia
2 tygodnie temu
Rafał Karolak
Opowieści o polskim wzornictwie
4 tygodnie temu
Agnieszka Krajewska
Very Peri kolorem roku 2022
1 miesiąc temu
Agnieszka Krajewska
Hoker – jak wybrać właściwy?
2 miesiące temu
Jak urządzić nowoczesną sypialnię?
2 miesiące temu