Dodatki z rabatem -10% Sprawdź

Un’common – czyli marmur w roli głównej

Un’common to łódzka pracownia, a tak naprawdę rodzinna firma, zajmująca się projektowaniem i ręcznym wytwarzaniem mebli z marmuru, drewna i stali.

Dlaczego akurat marmur?

Marmur był wykorzystywany już w czasach antycznych. To naprawdę piękny, niezwykle różnorodny i trwały materiał dający niesamowite możliwości obróbki. Ława kawowa z kamiennym blatem to mebel na pokolenia. To naprawdę fascynujące, kiedy rzeczy codziennego użytku stają się cichym i pięknym towarzyszem naszej codzienności…

Poza tym kawa wypita przy marmurowym stoliku smakuje lepiej niż przy jakimkolwiek innym. To niemal udowodnione naukowo.

Hop Maxi

konsola

Oval

stolik

Hop Maxi

konsola

Oval

stolik

W Un’common meble powstają z najpiękniejszych szlachetnych materiałów takich jak marmur, naturalny dębowy fornir czy wełna, ale to właśnie marmur jest sercem tej pracowni.

Na początku jest czysta, naturalnie piękna płyta marmuru.. carte blanche. Po płytę przyjeżdża wózek widłowy i z precyzją baleriny transportuje ją do hali produkcyjnej. A tam dzieje się magia!
Produkcję mebli powierzana jest prawdziwym specjalistom. Meble Un’common produkowane są w 5 lokalnych warsztatach, a do powstania 1 mebla potrzeba pracy przynajmniej 4 par rąk a często nawet i dwukrotnie więcej.

Forst

szafka RTV

Gruff

stolik

Forst

szafka RTV

Gruff

stolik

Un’common wierzy, że największą wartością jest szacunek do materiałów, z których tworzy meble oraz pracy ludzkich rąk. To właśnie wieloletnie doświadczenie podwykonawców pozwala wydobyć prawdziwe piękno mebli Un’common.

Zobacz także:

Czytaj również

Dobry Wzór 2022
1 tydzień temu
Drewniane ikony
4 tygodnie temu
Anna Żebracka
Skąd bierze się drewno?
4 tygodnie temu
Klaudia Chodur
Stół od kuchni
4 tygodnie temu
Monika Filipiak
Pani Jurek
2 miesiące temu
Anna Żebracka
Źródło mebli z duszą
2 miesiące temu
Monika Filipiak