Hokery

Wyspa kuchenna z podwyższeniem, bar lub wysoko umocowany blat to jedne z najczęstszych powodów, dla których wybieramy hokery wysokie. Przyjmują one najróżniejsze kształty i kolory, a zrobione są z takich materiałów, jak metal, drewno, skóra i materiały tapicerskie.

Są to siedziska podwyższone, które mogą być zbliżone do krzeseł lub stołków barowych. Jeśli są odpowiednio zaprojektowane to potrafią stanowić nie tylko wygodny element wyposażenia wnętrza, ale i wzbogacający jego wizualne aspekty.

Jakie hokery znajdziesz w Euformie?

Stylowe hokery to spora kategoria naszego sklepu, dlatego dla wygody poszukiwań podzieliliśmy je na cztery kategorie. Są to hokery skórzane, tapicerowane, twarde i poszukiwane przez klientów niskie hokery.

Te ostatnie mają wysokość około 55-65 cm. Można je postawić nie tylko przy wyspie, ale i przy wyższym stoliku, dlatego są to chętnie wybierane hokery kuchenne.

Równie często wybieranym rodzajem takiego siedziska są hokery drewniane tapicerowane. Jest to doskonały wybór, ponieważ są nie tylko wygodne, ale i bardzo atrakcyjne wizualnie. Dobrze dobrany kolor tapicerki w nowoczesnym stylu może być doskonałym koordynatem we wnętrzu, który będzie przykuwał wzrok. W naszej ofercie znajdziesz inspiracje na nowoczesne aranżacje, czyli tapicerki najwyższej jakości z materiałów, które stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości z racji na impregnację, która uniemożliwia wnikanie płynów wewnątrz tapicerki.

W jakich wnętrzach dobrze jest ustawić takie krzesło barowe?

Hokery są coraz chętniej wybieranym elementem wyposażenia wnętrza. Często można je spotkać także we wnętrzach restauracyjnych, z uwagi na występowanie barów, które wymagają podwyższonych siedzisk. Ten trend przeszedł do projektowania kuchni, w szczególności tych wyposażonych w wyspy, czyli składającej się z blatów różnej wysokości. W tym momencie wysoka część jest łącznikiem, dzięki któremu można płynnie połączyć część kuchenną z tą dedykowaną na wypoczynek.

Dowiedz się, jakie hokery znajdziesz w naszym sklepie

Nasza oferta hokerów to bardzo wysokiej jakości siedziska, wyróżniające się niezwykłym designem. Bazujemy na polskim rzemiośle, które ma służyć naszym klientom latami. Nasze designerskie hokery są bardzo zróżnicowane i obejmują zarówno krzesła barowe o finezyjnych kształtach, jak i te o nieco surowej estetyce, pasujące do wnętrz o twardym charakterze. Jeśli chodzi o kształty, wybór jest także szeroki i znaleźć można nawet hokery kuchenne o ciekawym, trójkątnym siedzisku. Oferowane krzesła barowe mogą przyjmować zarówno formę stołków, jak i wygodnych siedzisk z oparciem. Można zaryzykować stwierdzenie, że do każdego wnętrza można dobrać odpowiedni hoker z naszej oferty, a to dzięki temu, że mają bardzo ergonomiczne wymiary.

Zróżnicowana jest także kolorystyka, która przyjmuje pełną feerię barw – od żywych kolorów, aż po stonowane barwy. Można do nich dobrać odpowiedni materiał, zarówno miękki i tapicerowany, szlachetną skórę lub sklejkę fornirowaną wysokiej jakości.

Bez względu na to, w jakim stylu urządzone jest wnętrze - glamour, nowoczesnym, czy bar – u nas są odpowiednie hokery do urządzenia tego wnętrza. Nawet do wnętrz klasycznych!

Najlepsze wzornictwo z polskich firm meblarskich

W salonach Euforma wybieramy najlepsze projekty polskich producentów, dzięki którym urządzisz wnętrze ze smakiem. Nasza oferta zawiera meble, które będą nie tylko służyć, ale i zachwycać latami. Z nami wybierzesz m.in. hokery, dzięki którym projekt nabierze charakteru. Możesz zdecydować się na zestaw takich samych krzeseł barowych lub wybrać je w kilku wariantach kolorystycznych i uczynić z hokerów ozdobę wnętrza. Jeśli nie jesteś przekonany o słuszności swojego wyboru, możesz skorzystać z fachowego doradztwa. Nasi konsultanci to prawdziwi entuzjaści designu i rzemieślniczych mebli najwyższej jakości, którzy pomagają stworzyć klientom wnętrza spójne, cieszące oko i niezwykle praktyczne.

Nie wiesz, jaki hoker wybrać? Doradzamy zarówno online, jak i w naszych punktach stacjonarnych, które zlokalizowane są w pięciu miastach Polski: Bydgoszczy, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Zapraszamy do zakupów!

Wybierając hoker do kuchni warto zwrócić uwagę na jego wysokość. Odległość pomiędzy siedziskiem hokera a blatem powinna wynosić około 20-30 cm. W przypadku blatu o wysokości 90 cm powinniśmy wybrać hoker, którego odległość siedziska krzesła od podłogi będzie wynosić około 60-65 cm.

Wybierając hoker do blatu należy kierować się nie tylko jego wysokością, ale również innymi wymiarami. Najbardziej optymalną wielkością siedziska jest wymiar 40x40 cm. Oparcie na stopy powinno znajdować się 40 cm poniżej siedziska. Odległość pomiędzy hokerami powinna wynosić 60 cm, aby osoby siedzące miały swobodę. Najbardziej optymalną długością blatu dla dwóch hokerów będzie około 135 cm.