Sofy do salonu

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak dobrać designerskie sofy do salonu?

Kupując nasze nowoczesne sofy do salonu kieruj się kilkoma podstawowymi zasadami. Jedną z najważniejszych kwestii jest wielkość. Za małe, nawet najbardziej ekskluzywne sofy w dużym salonie zaburzają harmonię przestrzenną, z kolei za duże sofy nowoczesne przytłoczą to wnętrze. Zanim kupisz z naszej oferty sofy modułowe, zaplanuj rozstawienie mebli w pokoju. Kolejna ważna sprawa to styl sofy. Jeżeli planujesz zakup kanapy do nowoczesnego wnętrza, wybierz designerską sofę do salonu w stylu glamour – na pewno będzie doskonałym dopełnieniem wystroju. W naszym sklepie na pewno uda Ci się znaleźć elementy wyposażenia dostosowane do Twoich potrzeb.

Jaką tapicerkę i kolor wybrać, aby nowoczesne sofy miały niepowtarzalny design?

Oferowane przez nas designerskie sofy z funkcją spania obite są różnymi materiałami – skórą naturalną, tkaninami żakardowymi lub pluszem. Nasze obicia są trwałe, odporne na zaplamienia oraz łatwe do czyszczenia. Jeżeli jesteś rodzicem małego dziecka lub właścicielem psa, dobór odpowiedniego materiału obiciowego powinien być dla Ciebie sprawą kluczową. Kolor sofy dopasuj do wnętrza, ale przy wyborze kieruj się także względami praktycznymi. Designerskie sofy do salonu lub te w klasycznym stylu powinny być meblami uniwersalnymi pod każdym względem. Znajdziesz je w naszej ofercie.

Sofy do salonu muszą być wygodne

Designerskie sofy to najważniejsze meble w salonie. Siedząc na nich, oglądamy telewizję, czytamy, spędzamy czas wspólnie z rodziną, odpoczywamy po ciężkim dniu. Musi więc być wygodna. Designerskie kanapy mogą być twarde - dają wtedy dobre oparcie - lub miękkie - wtedy można się na nich wygodnie rozsiąść. Przy zakupie sofy do salonu warto wziąć to pod uwagę.

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się sofy dwuosobowe, trzyosobowe lub niewielkie narożniki. Ważne, aby wymiary oraz kształt mebla dopasować do dostępnej przestrzeni. Sofa nie może zajmować całego dostępnego miejsca, ponieważ będzie przytłaczać i optycznie zmniejszy przestrzeń. Jasne sofy na nóżkach nadadzą wnętrzu lekkości i optycznie powiększą salon.

Wybierając sofę do salonu zwróć uwagę na jej rozmiar, tkaninę oraz funkcjonalność. Sofa nie powinna zabierać całej dostępnej przestrzeni, ponieważ zmniejszy optycznie pomieszczenie. Warto pamiętać, że długość sofy powinna być większa o około 15-20 cm od wzrostu użytkownika. Wybierając tkaninę obiciową należy zwrócić uwagę na jej wytrzymałość oraz łatwość w czyszczeniu.