Bar Glass Design

Agnieszka Bar jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie uzyskała dyplom na kierunku Wzornictwo: Projektowanie szkła (2007). Studiowała również sztuki użytkowe na Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie (2006) oraz w Technic University w Libercu (2004). Kocha naturę, prawdziwe smaki oraz podróże.

Projektantka tworzy osobistą markę Bar Glass Design, specjalizującą się w szklanej materii. Projektuje przedmioty unikatowe oraz codziennego użytku, o subtelnych wzorach. Mają one na celu zbliżyć użytkownika do materii, poczuć ją i przeżyć.

Agnieszka Bar traktuje tradycyjne techniki z przymrużeniem oka, czerpie z nich opowiadając zupełnie nowe historie. Produkty Bar Glass Design powstają w krótkich seriach w kooperacji z rzemieślnikami i ośrodkami szklarskimi w Polsce i za granicą. Nadrzędnym celem projektantki jest kultywowanie tradycji szklarskich, dlatego podejmuje liczne projekty badawcze i eksperymenty.

Projekty marki Bar Glass Design prezentowane są na licznych międzynarodowych wystawach i festiwalach designu, m.in.: Salone del Mobile Milano, Paris Design Week, London Design Festival, Łódź Design Festiwal, Helsinki Design Week, Istanbul Design Bienial, Biennale Design Saint-Étienne, Gdynia Design Days, Dutch Design Week.
Nagradzane w konkursach m.in. w: Make me!, Tiffany Glass Kunst, EGE, z przyznanymi znakami jakości Dobry Wzór, MUST HAVE.

Znajdź nasze produkty również stacjonarnie

Bar Glass Design Bydgoszcz

Bar Glass Design Warszawa

Bar Glass Design Gdańsk

Bar Glass Design Katowice