Bujnie

Bujnie to studio projektowe i manufaktura specjalizująca się w designie roślinnym.

Cechą charakterystyczną projektów Bujnie jest minimalistyczna, czysta forma i precyzyjne ręczne wykonanie. Produkty te tworzone są tak, aby skupiać uwagę na roślinie i umiejętnie eksponować jej piękno. Oprócz cech funkcjonalnych dla projektantów ważna jest dla estetyka i to, aby projektowane elementy wyposażenia, stanowił elegancką, graficzną ozdobę każdego wnętrza.

Założeniem ich pracy jest to, aby ułatwić i uatrakcyjnić wprowadzanie i organizowanie zieleni w domu, biurze i przestrzeni miejskiej. Projektują w zgodzie z filozofią biophilic designu, w centrum naszej pracy stawiając człowieka i jego potrzebę obcowania z naturą na co dzień.

Jako misję Bujnie obrało przywrócenie naturze należytego miejsca w naszym codziennym domowym/ biurowym/ miejskim życiu.

Według badań w latach 50-tych w miastach zamieszkiwało 30% ludzi na świecie. W 2016 było to już 54%. Jeśli zaś wierzyć prognozom to w 2050 blisko 2/3 ludzi na ziemi będzie mieszkało w miastach. Spędzając blisko 90% swojego życia we wnętrzach, tracimy kontakt z naturą, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu stanowiła integralny element naszego życia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Do nowoczesnego salonu polecamy kwietnik stojący Tillo, który pomieści kilka roślin lub kwietnik Ovio w formie stolika kawowego. W przestronnych salonach świetnie sprawdzą się stylowe kwietniki Rood oraz Totem.

W przestrzeni biurowej najlepiej sprawdzą się kwietniki stojące jak model Totem, Hula lub Milo. Nowoczesne kwietniki Rodd to świetna propozycja do większych przestrzeni, natomiast w części wspólnej, poczekalniach lub pokojach relaksu świetnie sprawdzi się kwietnik w formie stolika kawowego Ovio.