Ende

ENDE to studio założone przez Natalię Gruszecką i Jakuba Kwarcińskiego – projektantów i absolwentów ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w 2012 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem współczesnych wyrobów porcelany użytkowej.

ENDE produkuje lokalnie w swojej manufakturze i sprzedaje na rynkach globalnych. Projekty tworzone przez ENDE to przedmioty codziennego użytku, które łączą funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości luksusowe materiały. Produkty projektowane przez Natalię Gruszecką charakteryzuje zaskakująca kombinacja nowoczesnej formy, nawiązanie do dobrej tradycji i elegancji w detalu oraz dbanie o humorystyczne walory prac. Celem kreatywnego duetu ENDE jest, aby ich unikatowe i intrygujące, ręcznie wykonywane wysokiej jakości produkty mogły trafić do rąk szerokiego grona amatorów pięknych przedmiotów w Polsce i na świecie.

Produkty marki ENDE kilka razy w ciągu roku można zobaczyć podczas festiwali i wystaw z designem.

Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością na świecie. Obecnie sprzedawane są w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji, na bliskim wschodzie oraz Australii i Nowej Zelandii.

 

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Znajdź nasze produkty również stacjonarnie

Ende Bydgoszcz

Ende Warszawa

Ende Gdańsk

Ende Katowice