FAMEG

Od samego początku działalność radomszczańskiej firmy oparta była na niezwykłym dziedzictwie pioniera produkcji mebli z giętego drewna – Michaela Thoneta. Klasyczne już meble thonetowskie słyną ze swej stylistyki, lekkości i jednocześnie wyjątkowej długowieczności.

Produkowane w XIX wieku przez rodzinną firmę niezwykle wygodne krzesła, podbiły serca bywalców wiedeńskich kawiarni, a następnie zachwyciły całą Europę, zdobywając nagrody i rozgłos na świecie. Uruchomioną przez Thonetów w roku 1881 produkcję mebli giętych w radomszczańskich zakładach "Bracia Thonet", FAMEG kontynuuje nieprzerwanie do dziś, zachowując ich tradycję.

Od lat 50.  firma funkcjonuje pod nazwą "Fameg". Stale doskonali produkcję mebli, docenionych już na wszystkich kontynentach.

Będąc spadkobiercą ponad 130-letniej unikalnej technologii produkcji wciąż się rozwija i obecnie jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie oraz należy do liderów tej branży na świecie.

Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 800 pracowników i stosuje zaawansowane technologie, jednak tak samo jak przed ponad wiekiem priorytetem pozostaje staranność rzemiosła, precyzja wykonania i szczególna dbałość o detale.

W 2013 roku wraz z odświeżeniem wizerunku, Fameg potwierdza kontynuację popartego doświadczeniem dorobku, łącząc go z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ponadczasowe, uniwersalne wzornictwo mebli Fameg, stale odnajduje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

24 z 202
Wczytaj następne 24 produktów
Znajdź nasze produkty również stacjonarnie

FAMEG Bydgoszcz

FAMEG Warszawa

FAMEG Gdańsk

FAMEG Katowice