KAFTI

Kafti Design to polska firma, która została stworzona przez dwie siostry – Monikę Brauntsch i Sonię Słaboń. Bardzo ciekawa jest historia nazwy tej marki – pochodzi ona od armeńskiej baśni o cudownym, barwnym ptaku, który ożywił wnętrze pałacu. Można powiedzieć, że produkty firmy Kafti nawiązują swoim wyglądem do tej opowieści – niezwykle kolorowe i radosne, z pewnością wniosą wiele pozytywnej energii do każdego miejsca, w którym zostaną umieszczone.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

  W naszym sklepie Euforma znajdziesz między innymi oświetlenie Kafti Design, które charakteryzuje się ogromną popularnością wśród wielbicieli artystycznych i designerskich akcesoriów domowych. Oferta marki skupia się głównie na elementach oświetlenia, które zostały wielokrotnie docenione przez najważniejsze czasopisma branżowe i klientów, uzyskując wiele prestiżowych tytułów, nagród i wyróżnień. Wszystkie elementy oświetlenia marki Kafti Design są dostępne w naszym sklepie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania telefonicznie i mailowo, rozwiejemy wątpliwości przed zakupem i udzielimy rzeczowych informacji na temat techniki wykonania oraz szczegółów.

  Dlaczego lampy Kafti Design są aż tak popularne?

  Śląską markę Kafti Design założyły dwie siostry w 2007 roku. Sonia oraz Monika Brauntsch od samego początku miały jasny, lecz także trudny do zrealizowania cel — produkcję najwyższej jakości oświetlenia domowego, które będzie mogło konkurować z uznanymi markami z całego świata. Pierwszym ukłonem w stronę przyszłości było zaprojektowanie ciekawej, chwytliwej nazwy z przekazem. Stanęło na nazwie Kafti, cudownym baśniowym ptaku, który ma w założeniu ucieleśniać równie cudowną jakość wyrobów marki Kafti. Firma skupia się na produkcji elementów oświetlenia, które dobrze łączą ich praktyczność ze stylowym designem. Wszystkie mają oryginalną charakterystykę i doskonale wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne oraz skandynawskie wnętrza, a ich podstawową zaletą jest nieszablonowość. Obie założycielki marki Kafti doskonale wiedzą, że odbiorcami ich produktów są artyści oraz osoby prawdziwie zainteresowane wystrojem wnętrz i aranżacją swoich własnych czterech ścian.

  Przez wiele lat obecności na rynku marka Kafti była wielokrotnie doceniana przez kilka pism branżowych i mediów. Abażury Alien oraz Origami uzyskały prestiżową nagrodę konkursu Śląska Rzecz 2007, a także Prodeco w 2008 roku, konkursu zorganizowanego przez Elle Decoration. W kolejnych latach marka uzyskiwała kolejne tytuły, które dodatkowo ugruntowały ich silną pozycję.

  Produkty dostępne w katalogu marki Kafti Design

  W naszej ofercie znajdziesz między innymi lampę Al-Verd, która jest ucieleśnieniem industrialnego charakteru i nowoczesnego luksusu. Charakterystyczne ramiona abażuru przypominają szyby kopalniane, a ich gładka powierzchnia skutecznie odbija światło, tworząc na ścianach i suficie przyjemną iluminację. Z kolei niezwykle popularna lampa Alien wygląda z daleka tak, jakby zawisła w powietrzu podczas lotu. Nie bez powodu uzyskała z tego tytułu wiele prestiżowych nagród. Jury doceniło między innymi nietuzinkową formę oraz światło, które pozytywnie wpływa na komfort przebywania w danym pomieszczeniu i podkreśla rodzinną atmosferę. Równie ciekawym modelem lampy jest Signworks, która została w całości wykonana z zadrukowanego Tyveku z charakterystycznymi załamaniami. Model ten uzyskał prestiżową nagrodę Must Have na Łódzkim festiwalu w 2014 roku.

  Wszystkie produkty marki Kafti zachęcają swoją stylistyką. Większość z nich jest kolorowa i wesoła, dzięki czemu rozbudzają nawet najsmutniejsze wnętrza, w których pełnią funkcję akcentu kolorystycznego. Każdy produkt tej marki otrzymasz w płaskim pudełku do samodzielnego złożenia. To ukłon w stronę zmniejszenia negatywnego wpływu producenta na środowisko.

  Kafti Design, a ekologia i środowisko

  Obie założycielki marki Kafti zwracają szczególną uwagę na dobro środowiska, dlatego wszystkie lampy oraz inne akcesoria domowe zostały wykonane z przetworzonych surowców. Proces produkcyjny nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne — to zasługa między innymi niewielkiej liczby urządzeń oraz maszyn przeznaczonych do produkcji poszczególnych akcesoriów. Zapraszamy do zakupu produktów marki Kafti w naszym sklepie już dziś.

  Kafti - atrakcyjne i niebanalne akcesoria do Twojego mieszkania

  W ofercie marki Kafti można znaleźć szeroki wybór różnych akcesoriów do mieszkania. Wśród nich znajdują się przede wszystkim abażury na lampy, ale też podkładki na stół czy poduszki. Cechą charakterystyczną tych produktów jest to, że są one przeznaczone do samodzielnego montażu - klient otrzymuje zamówiony przedmiot w płaskim pudełku. Akcesoria Kafti są również bardzo ciekawe pod względem wizualnym - cechuje je prostota, a zarazem oryginalność. Są wielokolorowe i radosne - dlatego, jeśli zdecydujesz się na umieszczenie któregoś z tych przedmiotów w swoim mieszkaniu, na pewno nie pozostanie on niezauważony.

  Akcesoria Kafti to doskonała propozycja do Twojego salonu czy sypialni. Część z modeli świetnie sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Jednak dom, to nie jedyne miejsce, gdzie te przedmioty będą się dobrze prezentowały - idealnie wpiszą się również w klimat restauracji, kawiarni, świetlicy czy...bawialni. Nie ma chyba osoby, której by się nie spodobały!

  Kafti - marka przyjazna dla środowiska

  Dla twórczyń marki Kafti niezwykle ważne są kwestie związane z ekologią. Dlatego produkcja ich wyrobów odbywa się w oparciu o przetwarzalne materiały, a same metody ich wytwarzania są nieinwazyjne wobec środowiska. Oprócz tego, właścicielki firmy angażują się też w działania społeczne - są one między innymi współtwórczyniami akcji Mała Rzecz, mającej na celu wspieranie edukacji dzieci mieszkających w uboższych rejonach świata. Kolejną ich inicjatywą jest "The Spirits of Poland”, której celem jest promocja naszego rodzimego designu na świecie.