Lumeline

Historia polskiej marki Lumeline zaczęła się w prywatnym domu pewnego małżeństwa. Za powstanie wyjątkowej lampy, która imituje naturalne światło odpowiada Robert Sarlej, pomysłowy projektant-konstruktor. Ale inspiracji dostarczyła mu żona, malarka Beata Musiał-Tomaszewska, która podczas codziennej pracy zmagała się z niedoborem naturalnego światła. Prototyp lampy Sunray rozwiązał nie tylko ten problem – służył wszystkim domownikom podczas odrabiania lekcji czy relaksu z książką. Wkrótce para postanowiła uruchomić niewielką produkcję, dzieląc się z innymi tym unikatowym produktem, który zapewnia niespotykaną dotąd jakość światła.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Znajdź nasze LUMELINE również stacjonarnie

  Lumeline Bydgoszcz

  Lumeline Warszawa

  Lumeline Gdańsk

  Lumeline Katowice

  Zdrowsza praca i odpoczynek dzięki Lumeline

  Twórcy marki Lumeline na pierwszym miejscu postawili użyteczność i jakość. Nazwa Sunray odwołuje się do właściwości lampy, która dostarcza światło o dziennej temperaturze i najwierniejszym stopniu odwzorowania barw, a więc zbliżone do naturalnego. Z myślą o funkcjonalności zostało zaprojektowane charakterystyczne długie i wąskie ramię, w którym umieszczono źródło światła - taka budowa umożliwia liniowe, równomierne oświetlenie dużego obszaru, minimalizując efekt powstawania cieni. Rotacyjne ramię, regulowana wysokość i kąt nachylenia pozwala dopasować oświetlenie do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu lampy Lumeline idealnie nadają się do czytania, prac manualnych, pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji. Pozwalają zneutralizować negatywne skutki korzystania ze sztucznego światła, takie jak bóle oczu i głowy, zmęczenie i stres.

  Lumeline - design i funkcjonalność

  Jak twierdzą twórcy Lumeline, prototyp lampy był raczej toporny, jednak dopracowanie szczegółów i zminimalizowanie formy projektu zaowocowało ciekawym, współczesnym designem, który idealnie wpisuje się w klimat modnych wnętrz w stylu industrialnym, skandynawskim i nowoczesnym. Dzięki temu możemy cieszyć się zdrowym, profesjonalnym źródłem światła w bardzo atrakcyjnej wizualnie i unikatowej formie. Marka dowodzi, że możliwe jest połączenie wysokiej estetyki z jakością, funkcjonalnością i trwałością. Wyjątkowe wzornictwo zostało dostrzeżone przez jury konkursu Top Design Award 2018, a lampy Sunray Premium Lumeline doczekały się nagrody za najlepszy produkt w kategorii oświetlenie.