Lumeline

Historia polskiej marki Lumeline zaczęła się w prywatnym domu pewnego małżeństwa. Za powstanie wyjątkowej lampy, która imituje naturalne światło odpowiada Robert Sarlej, pomysłowy projektant-konstruktor. Ale inspiracji dostarczyła mu żona, malarka Beata Musiał-Tomaszewska, która podczas codziennej pracy zmagała się z niedoborem naturalnego światła. Prototyp lampy Sunray rozwiązał nie tylko ten problem – służył wszystkim domownikom podczas odrabiania lekcji czy relaksu z książką. Wkrótce para postanowiła uruchomić niewielką produkcję, dzieląc się z innymi tym unikatowym produktem, który zapewnia niespotykaną dotąd jakość światła.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Oświetlenie to bardzo ważny element każdego wnętrza, który bezpośrednio wpływa na samopoczucie osób w nim przebywających. Niestety okazuje się, że do jego jakości wiele ludzi nie przywiązuje zbyt dużej wagi. Uważamy, że czas to zmienić! Co więcej, wiemy, kto może Ci w tym pomóc. Lumeline to polskie firma wytwarzające niepowtarzalne oświetlenie wnętrz łączące z sobą funkcjonalność i wyjątkowy design. Mówi się, że potrzeba jest matką najlepszych wynalazków. Nie inaczej było w tym przypadku. Prototyp lampy stojącej Sunray został stworzony przez kochającego męża w odpowiedzi na codzienne problemy jego najbliższych związane z niedostatecznym oświetleniem domu. Szybko okazało się, że efekty przerosły najśmielsze oczekiwania samego twórcy oraz użytkowników pierwszej lampy Sunray. Jasne (dosłownie) stało się, że pojawienie się tego na pozór niezbyt istotnego elementu wyposażenia domu znacząco poprawiło komfort życia całej rodziny. Dlatego podjęto decyzję o rozpoczęciu lokalnej produkcji oferującej artykuły doskonale imitujące światło dzienne.

  Dobre oświetlenie przestrzeni i jego wpływ na nasze życie

  Ludzie czasami zaniedbują na pozór błahe aspekty życia. Okazuje się jednak, że niektóre z nich mają znaczący wpływ na samopoczucie, produktywność czy jakość odpoczynku. Jednym z takich czynników jest oświetlenie wnętrz, w których spędza się dużo czasu. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co mogłoby się zmienić, gdyby źródło światła będące w Twoim bezpośrednim otoczeniu zostało dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb? Uwierz nam na słowo – naprawdę wiele! Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy niestety przez większość czasu nie ma co liczyć na porządne naturalne światło. Stojąca lampa Sunray barwą oraz natężeniem światła imituje promienie słoneczne. Dzięki temu pomaga ona w skupieniu się i w efekcie poprawi Twoją produktywność. Ma to związek z naszą biologią. Organizm otoczony bodźcami kojarzącymi się z dniem łatwiej motywuje się do pracy – w końcu jasna przestrzeń sygnalizuje o tym, że to nie czas na odpoczynek, ale moment, w którym należy działać. Dzięki zainwestowaniu w wysokiej jakości lampę stojącą oferowaną przez firmę Lumeline nie tylko możesz ułatwić sobie codzienną pracę. Jej obecność pomoże pozbyć się notorycznego uczucia zmęczenia, które często wynika z długotrwałego przebywania w niedoświetlonych pomieszczeniach.

  Co więcej, imitacja naturalnego światła stwarza warunki doskonałe nie tylko do pracy, ale również do odpoczynku. Czytanie książki czy poświęcanie czasu na swoje pasje w zasięgu lampy stojącej Sunray nie zmęczy Twojego wzroku i pomoże w zrelaksowaniu się.

  Lumeline poprawi komfort Twojego życia 

  Lampy stojące Sunray to nie tylko źródło światła „jak za dnia”. To przede wszystkim produkt tworzony z pasją przez polskie przedsiębiorstwo. Wybierając artykuł tej marki, poprawisz komfort swojego życia oraz jednocześnie pomożesz w rozwoju lokalnego rynku. To wybór odpowiedzialny zarówno w kontekście środowiskowym, jak i społecznym.

  Należy podkreślić, że marka Lumeline stawia na jakość, nie na ilość. Możesz mieć więc pewność, że wybierając ich lampę stojącą Sunray, będziesz przez długie lata cieszyć się unikatowym produktem wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Nie da się ukryć również, że design oferowanych produktów jest ciekawy, ale jednocześnie uniwersalny, dzięki czemu wpasuje się do różnych typów przestrzeni, również tych w stylu minimalistycznym. Co więcej, nie należy zapominać o funkcjonalności oferowanych produktów. Zostały one zaprojektowane tak, by mogły pełnić zarówno funkcję oświetlenia punktowego, doskonale nadającego się do pracy, jak i oświetlenia nadającego pomieszczeniu relaksujący klimat – wystarczy jedynie lampę ustawić tak, jak akurat Ci to odpowiada. Nie czekaj dłużej, zainwestuj w produkt, który spełni wszystkie Twoje oświetleniowe potrzeby!

   

  Zdrowsza praca i odpoczynek dzięki Lumeline

  Twórcy marki Lumeline na pierwszym miejscu postawili użyteczność i jakość. Nazwa Sunray odwołuje się do właściwości lampy, która dostarcza światło o dziennej temperaturze i najwierniejszym stopniu odwzorowania barw, a więc zbliżone do naturalnego. Z myślą o funkcjonalności zostało zaprojektowane charakterystyczne długie i wąskie ramię, w którym umieszczono źródło światła - taka budowa umożliwia liniowe, równomierne oświetlenie dużego obszaru, minimalizując efekt powstawania cieni. Rotacyjne ramię, regulowana wysokość i kąt nachylenia pozwala dopasować oświetlenie do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu lampy Lumeline idealnie nadają się do czytania, prac manualnych, pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji. Pozwalają zneutralizować negatywne skutki korzystania ze sztucznego światła, takie jak bóle oczu i głowy, zmęczenie i stres.

  Lumeline - design i funkcjonalność

  Jak twierdzą twórcy Lumeline, prototyp lampy był raczej toporny, jednak dopracowanie szczegółów i zminimalizowanie formy projektu zaowocowało ciekawym, współczesnym designem, który idealnie wpisuje się w klimat modnych wnętrz w stylu industrialnym, skandynawskim i nowoczesnym. Dzięki temu możemy cieszyć się zdrowym, profesjonalnym źródłem światła w bardzo atrakcyjnej wizualnie i unikatowej formie. Marka dowodzi, że możliwe jest połączenie wysokiej estetyki z jakością, funkcjonalnością i trwałością. Wyjątkowe wzornictwo zostało dostrzeżone przez jury konkursu Top Design Award 2018, a lampy Sunray Premium Lumeline doczekały się nagrody za najlepszy produkt w kategorii oświetlenie.

  Dobrym wyborem są lampy podłogowe z kolekcji Sunray Spin. Są to modele regulowane o liniowym źródle światła. Zapewniają doskonałe oświetlenie w miejscu pracy lub wypoczynku. Z uwagi na charakterystyczny design doskonale wpisują się w loftowe aranżacje.

  Ilość światła w przypadku lamp marki Lumeline to około 3000 luksów (źródło światła na wysokości 50 cm od stołu). Wartość ta zapewnia doskonałe oświetlenie wystarczające nawet do bardzo do precyzyjnych prac manualnych.