LUMIO

Polska marka Lumio oferuje wyjątkowe tekstylia i elementy dekoracyjne do wnętrz. Powstała w 2011 roku, jednak jej historii i korzeni należy szukać znacznie wcześniej. W rodzinie jej założycielki i projektantki, Anny Błaszczyk, tradycje rzemieślnicze związane z tekstyliami sięgają trzech pokoleń wstecz. Kontynuacja rodzinnego dziedzictwa wyraża się w szacunku do tradycyjnych, ręcznych technik rzemieślniczych, dbałości o jakość i staranność wykonania oraz bazowaniu na lokalnej produkcji. W efekcie łączenia historii z nowoczesnością powstają rzeczy piękne, nietuzinkowe, z duszą. Studio projektowe mieści się w Łodzi i także tu, w legendarnym centrum włókiennictwa, produkowane są tekstylia Lumio.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Odkryj piękno lnu z Lumio

Tkaniny Lumio powstają z bardzo ekologicznego surowca, który słynie także z wysokiej jakości i trwałości i jest najstarszą rośliną włókienniczą - czyli z lnu. A konkretnie lnianego muślinu, niezwykle delikatnej, zwiewnej formy lnu, która przywołuje na myśl luksus i wysmakowany styl. Dzięki swej miękkości i plastyczności tkanina ta ma ogromny potencjał dekoracyjny, pięknie się układa i pomaga stworzyć przytulne, klimatyczne wnętrze. Len to tkanina wyjątkowo odporna na tarcie, rozciąganie, mechacenie i zabrudzenia. Nie lęgną się w niej mole, a pranie dodatkowo zwiększa jej wytrzymałość, a zarazem miękkość. Ponadto len jest bardzo higieniczny, ma właściwości antyseptyczne i nie wywołuje alergii.

Lumio - w zgodzie z naturą

Marka Lumio powstała z tęsknoty za wolnością, życiem prawdziwym, bardziej uważnym i zgodnym z wewnętrznym rytmem. Oferowane obrusy, bieżniki, zasłony, narzuty i serwetki doskonale wpisują się w klimat wnętrz odwołujących się do linii aranżacyjnych, w których ważne są elementy naturalne, np. w stylu rustykalnym, prowansalskim, ale też industrialnym czy kolonialnym. Zastosowany len kojarzy się z powrotem do natury, zachęca do tego, by nieco zwolnić i cieszyć się chwilą - rodzinnym posiłkiem, relaksem z książką, towarzyskim spotkaniem czy zabawą z kotem. Również przemyślany dobór kolorów ułatwia wyciszenie i jest bardzo uniwersalny. Oprócz beżu, bieli i szarości w ofercie znajdziemy tkaniny w kolorach takich jak błękit czy róż, ale nadal będą to odcienie stonowane i naturalne.