LUMIO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Autorką i projektantką LUMIO jest Anna Błaszczyk. Mieszka i tworzy w Łodzi i to tu, w centrum Europy śni swój sen o mniej skomplikowanym życiu.

LUMIO powstało z marzenia by nie dzielić życia na zawodowe i prywatne i by wszystko to co dla twórczyni marki ważne mogło spotkać się w jednym miejscu. W pracowni LUMIO od 2011 powstają nieoczywiste tekstylia i elementy dekoracji wnętrz. Początkowo LUMIO koncentrowało się na produkcji autorskich projektów ażurowych dywanów, by w efekcie poszukiwań własnej drogi twórczej powrócić do korzeni.

LUMIO Łączy historię z nowoczesnością. Twórcą marki jest trzecie pokolenie związane z tekstyliami. Pracownia Anny Błaszczyk jest więc kontynuacją rodzinnej tradycji.
Dorastała w atmosferze szacunku dla pracy ludzkich rąk dlatego tak ważne jest dla niej etyczne podejście do procesu produkcji. Nie miała wątpliwości podejmując decyzję, że wyroby Lumio będą wytwarzane lokalnie, z użyciem tradycyjnych technik rzemieślniczych. Swoje produkty tworzy z lnu, który zajmuje ważne miejsce w historii polskiego włókiennictwa. Ta niepozorna roślina o niebieskich kwiatkach to mały cud natury. Len jest jednym z najbardziej ekologicznych surowców, od wielu lat jego uprawa i obróbka odbywa się w ten sam niezmieniony i naturalny sposób. Tradycyjny nie znaczy nudny. Anna Błaszczyk dla swoich projektów wybrała najdelikatniejszą postać lnianej tkaniny – muślin. Już w czasach starożytnych zwiewny, lekko transparentny lniany muślin był synonimem absolutnego luksusu i wyrafinowanego gustu. Tkanina jest niezwykle miękka, lejąca; ma ciekawą teksturę i w niczym nie przypomina lnów jakie znamy. W tkaninie fascynuje mnie jej plastyczność, wielka moc budowania nastroju i przekazywania emocji. – To szara eminencja designu. W swojej pracy często odwołuje się do malarstwa i czerpie z bogactwa jakie ono niesie, a proponowana przeze Annę Błaszczyk koncepcja tekstyliów umożliwia tworzenie wyjątkowych obrazów.

Droga do miejsca, w którym jest autorka była długa i kręta. Przez wiele lat dzieliła los większości mieszkańców dużych europejskich miast. Uczestniczyła w dużym biznesie, żyłam szybko i mało uważnie. Wciąż jednak tęskniła… za sobą. Jest więc wdzięczna za dzień, w którym to co najprostsze stało się oczywistym wyborem. Nie wszystko we współczesnym świecie wywołuje uśmiech na jej twarzy. Nie ma mocy zmiany całego świata, ale wierzy, że suma małych codziennych decyzji zmienić może wiele.

Anna Błaszczyk swoim tkaninom oddaje dużo serca jednak najważniejsze w nim miejsce zajmuje jej Syn, któremu dziękuję za to, że jest.

  FILTRUJ
 • CENA
  328-serwety16

  Bieżnik szer. 50cm

  169 PLN Bieżnik
  Producent: LUMIO
  316-lumio-linen-runner-lavender

  Bieżnik szer. 75cm

  219 PLN Bieżnik
  Producent: LUMIO
  382-lumio-bedcover-1

  NARZUTA RAW

  740 PLN brutto Narzuta
  Producent: LUMIO
  390-len-72-011-5x7

  Obrus

  289 PLN Obrus
  Producent: LUMIO
  350-len-72-003-resize

  Serwetki 40x40cm

  129 PLN Serwetki
  Producent: LUMIO
  271-linen-napkins-natural

  Serwetki 50x50cm

  159 PLN Serwetki
  Producent: LUMIO
  223-linen-big-napkins-dusty-lavender-1

  Serwety 60x60cm

  159 PLN Serwetki
  Producent: LUMIO
  363-len2-017-resize

  ZASŁONY

  690 PLN Zasłony
  Producent: LUMIO
  371-len-72-006-resize

  ZASŁONY Z PLISĄ

  690 PLN brutto Zasłony
  Producent: LUMIO