MALAFOR

MALAFOR to polska marka założona w 2004 roku przez parę projektantów, absolwentów Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Nazwa jest skrótem od sformułowania “Małe laboratorium formy”, którego często używał wykładowca Adam Haupt. Forma to ważny aspekt mebli MALAFOR. Jest prosta, nastawiona na funkcjonalność i ekologię, a przy tym bazuje na artystycznym koncepcie, który w niepowtarzalny sposób łączy oryginalną wizję z poczuciem humoru. Produkty MALAFOR powstają lokalnie, ale doceniane są nie tylko w Polsce. Blow Sofa zdobyła prestiżowe wyróżnienie Red Dot Award 2012, a kolekcja Paper+ nagrodę Green Product Award 2018. Marka pojawia się na międzynarodowych wystawach, m.in. w Mediolanie.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   Zip
   Zip
   1,250 PLN, stołek

   producent: MALAFOR

  • Ulubione
   Vertical
   Vertical
   1,250 PLN, Stołek

   producent: MALAFOR

  • Ulubione
   Back
   Back
   1,450 PLN, Stołek

   producent: MALAFOR

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   Stołek
   Stołek
   595 PLN, Stołek

   producent: MALAFOR

  • Ulubione
   Fotel z podłokietnikami
   Fotel z podłokietnikami
   1,400 PLN, Fotel

   producent: MALAFOR

  • Ulubione
   Fotel
   Fotel
   1,190 PLN, Fotel

   producent: MALAFOR

  Znajdź nasze MALAFOR również stacjonarnie

  MALAFOR Bydgoszcz

  MALAFOR Warszawa

  MALAFOR Gdańsk

  MALAFOR Katowice

  MALAFOR - niecodzienne przedmioty codziennego użytku

  Twórcom MALAFOR stale towarzyszy potrzeba osadzania w nowym kontekście powszechnie znanych obiektów i materiałów. W ten sposób powstały na przykład słynne nadmuchiwane sofy, stołki i fotele, których poduchę stanowi specjalny worek pompowany za pomocą elektrycznej pompki do materaca. Pokrowce, w zależności od serii, wykonane są z bardzo mocnego papieru tzw. Washpaper, filcu lub skóry. Wewnętrzny worek w razie potrzeby można wymienić, a po spuszczeniu powietrza mebel zajmuje bardzo niewiele miejsca - można go więc łatwo przetransportować. Poduchy układane są na prostych stelażach z drewna lub stali. Meble wypoczynkowe z wodoopronych tkanin mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i w ogrodzie lub na tarasie.

  Designerskie drewniane meble MALAFOR

  W ofercie MALAFOR znajdziemy również projekty z drewna. Do najsłynniejszych należą stołki-pieńki zainspirowane wyglądem wiejskich pniaków i artystycznie zmodernizowane. Kawałki dębowego drzewa przykryte stalową osłoną, w której odbija się obraz otoczenia to coś, co już od kilkunastu lat wzbudza zainteresowanie klientów i wciąż wygląda efektownie. Odmianą kultowych pniaków są słoiki, które dzięki zdejmowanej pokrywie, oprócz miejsca do siedzenia, oferują praktyczną przestrzeń do przechowywania. Wśród drewnianych mebli MALAFOR na uwagę zasługuje także rozkładany stół, którego blat tworzą pojedyncze deski połączone magnesami. Każda deska ma dwie różniące się od siebie strony, np. jedna jest kolorowa, a druga z drewna naturalnego lub postarzanego. Deski można dowolnie ze sobą zestawiać, uzyskując za każdym razem inny efekt.