MALAFOR

MALAFOR to firma powstała z pasji do sztuki oraz nietypowego wystroju wnętrz. Para absolwentów Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku postanowiła wykorzystać swoją kreatywność produkując niepowtarzalne przedmioty codziennego użytku. Ich nietuzinkowe podejście do projektowania mebli oraz niespotykana wyobraźnia umożliwiła tworzenie projektów jedynych w swoim rodzaju. Marzysz o wypełnieniu przestrzeni mieszkania przedmiotami z duszą? Doskonale, że tutaj jesteś! Meble marki MALAFOR z pewnością Cię zachwycą. Sami twórcy swoje przedsiębiorstwo określają jako „Małe laboratorium formy”. Za sprawą przeprowadzania licznych eksperymentów w zaciszu swojej pracowni są w stanie tworzyć produkty nie tylko funkcjonalne, ale również niepodobne do żadnych istniejących dotychczas.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Meble MALAFOR to nieoczywiste, ale funkcjonalne formy

Czy prostota może być nieoczywista? Projektanci tworzący markę MALAFOR – Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski - udowadniają, że jak najbardziej. Projektowane przez nich meble z powodzeniem wpasowałyby się nawet do minimalistycznego wnętrza. Paradoksalnie, ich struktura pomimo prostoty przyciąga uwagę i zaskakuje. Nietypowe wykorzystanie nieskomplikowanych konstrukcji w przedmiotach codziennego użytku jest ciekawym przykładem sztuki użytkowej, czyli piękna ukrytego tam, gdzie się go nie spodziewamy. Co bardzo istotne, decydując się na zakup mebli z tej firmy nie musisz wybierać pomiędzy efektownym wykończeniem wnętrza mieszkania a jego funkcjonalnością. Twórcy MALAFOR postawili sobie za cel tworzenie takich produktów, które będą przede wszystkim wygodne w użytkowaniu – każdy przecież marzy o tym by przestrzeń była nie tylko piękna, ale również wygodna. Teraz już wiesz, kto jest w stanie zaoferować produkty spełniające oba wymienione czynniki. Warto podkreślić również, że prezentowane meble są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Możesz więc mieć pewność, że inwestując w produkty marki MALAFOR będziesz mógł cieszyć się ich komfortowym użytkowaniem przez wiele lat.

Polska, ekologiczna i doceniana za granicą – taka właśnie jest marka MALAFOR

Marka MALAFOR powstała w 2004 roku. Od samego początku istnienia cały proces produkcyjny odbywał się oraz wciąż odbywa na terenie Polski. Ta niewielka firma została już niejednokrotnie doceniona poza granicami Polski. W 2012 roku Blow Sofa ich produkcji zdobyła prestiżowe wyróżnienie Red Dot Award, natomiast kolekcja Paper+ w 2018 roku została nagrodzona Green Product Award. Zanosi się na to, że to jeszcze nie koniec. Właściciele marki dbają o jej intensywny rozwój i regularnie wystawiają się na ogólnonarodowych targach organizowanych między innymi w Mediolanie – mieście słynącego ze sztuki - również tej użytkowej. Wiedz więc, że wybierając produkty tej lokalnej firmy, możesz wprowadzić do wnętrza mieszkania styl, którego nie powstydziłby się wybitny koneser sztuki użytkowej.

Nie ma wątpliwości, że meble MALAFOR są doceniane nie tylko przez zwykłych użytkowników, ale także przez specjalistów z branży wystroju wnętrz. Należy jednak wspomnieć o ich innych, równie ważnych cechach. To niewielkie polskie przedsiębiorstwo dba o to, by oferowane przez nie produkty były nie tylko piękne, ale również przyjazne dla środowiska. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów jest gwarancją tego, że konkretny produkt będzie mógł służyć przez wiele lat, dzięki czemu nie powstanie konieczność produkcji kolejnych mebli na jego miejsce. Co więcej, prosta budowa projektowanych modeli zapewnia zminimalizowanie zużycia materiałów niezbędnych do ich wytworzenia. Zastosowanie tworzyw łatwych w czyszczeniu oraz odpornych na zniszczenia również nie było przypadkowe. Dzięki tym wszystkim zabiegom meble MALAFOR będą cieszyć swoim pięknem oraz wygodą przez bardzo długi czas.