EuformaProducenciNOWYMODEL.ORG

NOWYMODEL.ORG

Marka nowymodel.org zrzesza polskich projektantów i rzemieślników, oferujących meble wyróżniające się niebanalnym designem i solidnością. Przedmioty te nie trafiają do masowej produkcji – tworzone są ręcznie z dbałością o najmniejszy detal i wypuszczane w krótkich seriach. Celem organizacji jest wsparcie polskiego wzornictwa i kultywowanie technologicznych tradycji, a także dzielenie się pasją do mebli i dotarcie z ofertą do osób, które pragną uciec przed unifikacją i wyposażyć swoje wnętrze meblami nowoczesnymi, solidnymi i ciekawymi pod względem stylistycznym. Działalność marki znajduje uznanie w oczach odbiorców i specjalistów z branży. Jednym z jej sukcesów jest miejsce w finale konkursu Dobry Wzór 2018 dla krzesła Quantum.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   10%
   Kawa i papierosy
   Stolik kawowy Kawa i papierosy
   od 1,431 PLN , Stolik kawowy

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   10%
   Ripple
   Komoda Ripple
   6,660 PLN, Komoda

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   15%
   Imugo
   Taboret Imugo
   od 1,156 PLN , Taboret

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   10%
   o zmiennych wysokościach
   regał o zmiennych wysokościach
   od 1,044 PLN , regał

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   15%
   podłogowa Linium
   lampa podłogowa Linium
   4,420 PLN, lampa

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   10%
   Happy
   Łóżko Happy
   od 6,750 PLN , Łóżko

   producent: NOWYMODEL.ORG

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   10%
   Happy
   Półka Happy
   1,710 PLN, Półka

   producent: NOWYMODEL.ORG

  Odkryj klasyki wzornictwa z nowymodel.org

  Jednym z aspektów działalności marki nowymodel.org, jest powoływanie do życia designerskich “perełek” z przeszłości, czyli mebli zaprojektowanych przez wybitnych twórców, które z jakichś powodów nie doczekały się produkcji lub odeszły w zapomnienie. Po latach okazuje się, że są one klasykami wzornictwa, które możemy poznać dzięki tej wyjątkowej organizacji. Najlepszym przykładem jest regał o zmiennych wysokościach, który został zaprojektowany w 1959 roku przez wybitnego polskiego designera i założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu, profesora Rajmunda Teofila Hałasa. Do produkcji trafił jednak dopiero za sprawą nowymodel.org. Wyróżnia go ażurowa forma i unikatowy system łączenia półek klamrami ze stali nierdzewnej, który umożliwia dowolne ich ustawienie.

  Niezwykłe wnętrza z nowymodel.org

  Poszukiwacze nietuzinkowych elementów wyposażenia wnętrza powinni zapoznać się z ofertą nowymodel.org. Każda z propozycji marki stanowi coś więcej niż praktyczny mebel - niezwykłą ozdobę pomieszczenia, niczym dzieło sztuki. Asymetryczne regały, krzesła, fotele i stoliki oparte na geometrycznych formach czy efektowne rzeźbione meble są na wskroś nowoczesne, mimo że wiele z nich bazuje na historycznych projektach. Twórcy wychodzą poza ramy użytkowego projektowania, czerpiąc inspirację ze świata sztuki, zamieniając tym samym własne produkty w funkcjonalne dzieła sztuki. Na przykład stolik kawowy DALI odwołuje się do malarstwa słynnego surrealisty i nosi imię na jego cześć. Uwagę zwraca wyjmowana taca rzeźbiona z naturalnego drewna, która wygląda jak miniatura pagórkowatego krajobrazu.