PANI JUREK

Pani Jurek to nazwa marki i pseudonim artystyczny jej założycielki, Magdy Jurek – absolwentki malarstwa na warszawskim ASP, artystki i projektantki, której podejście do przedmiotów użytkowych jest niecodzienne i bardzo inspirujące. Uwielbia dwuznaczność, wyjście poza pierwotną funkcję danej rzeczy i dostrzeganie absurdu w powszedniej rzeczywistości. Oprócz codziennej pracy, projektowanie stanowi dla niej zabawę, łamigłówkę i gimnastykę dla umysłu. Podchodzi do niego praktycznie, poszukując funkcjonalnych, sprytnych rozwiązań, ale jednocześnie z dużym dystansem i poczuciem humoru. Zależy jej, by stworzone przez nią przedmioty mogły być przez odbiorcę modyfikowane, aby miał on swój wkład w proces tworzenia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyjątkowe lampy Pani Jurek

Światło oraz możliwości i zmiany, jakie ze sobą niesie to coś, co budzi największe zainteresowanie u Pani Jurek. Dlatego większość jej projektów stanowią lampy - artystyczne, piękne i absolutnie wyjątkowe. Do najbardziej znanych należą żyrandole z serii “Maria S.C.”, których nazwa i użyty do ich wykonania surowiec, w oczywisty sposób nawiązują do postaci Marii Skłodowskiej-Curie. Żyrandole są bowiem wykonane z probówek, zaś ich cylindryczny, dystyngowany kształt przypomina klasyczne wzory z okresu Art Deco. Stanowią znakomity przykład przedmiotu, który wchodzi w interakcję z użytkownikiem i daje pole do wizualnych eksperymentów. Wypełniając probówki kolorowymi płynami, uzyskamy barwne, radosne oświetlenie, natomiast pozostawiając je puste, stworzymy we wnętrzu minimalistyczny, chłodny klimat.

Pani Jurek - z przymrużeniem oka

W ofercie Pani Jurek znajduje się również szereg lamp-żarówek. Model Plika to doskonały przykład poczucia humoru autorki. Pęk kolorowych sznurków zakończony białą ceramiką nawiązuje do jednego z osobliwych zjawisk Sarmackiej Polski, czyli kołtuna. Dawniej wierzono, że chroni on przed chorobami i więzi złe moce - i tak też się stanie, jeśli zawiśnie pod sufitem. Kłąb można dowolnie zaplatać, tworząc własną kompozycję. Ciekawą propozycję stanowią również lampy Hook Line i Loop Line - żarówki zawieszone są na długim zwoju, który umożliwia umieszczenie ich na dowolnej wysokości, a nawet przeniesienie oświetlenia do innego pokoju. Z kolei model Kolo Magnet nawiązuje do zjawisk astronomicznych. Przesuwając po powierzchni tarczy magnetyczny krążek można zmieniać natężenie światła, osiągając dzięki temu ciekawe efekty wizualne.

Do nowoczesnego salonu polecamy komodę Como, która łączy w sobie prostotę oraz funkcjonalność. Lakierowane fronty w połączeniu z dębowym korpusem nadają meblowi nowoczesnego charakteru. Świetnym przełamanie nowoczesnych aranżacji będą modele Xoxo oraz Umami.

Pufa Puffy marki Phormy to miękkie siedzisko, które świetnie sprawdzi się w salonie. Dostępność kilku wariantów kolorystycznych pozwala na dopasowanie mebla do aranżacji wnętrza.