PHORMY

Phormy to autorska marka, której twórcą i właścicielem jest architekt Max Kobiela, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Pierwsze projekty powstały z prywatnej potrzeby autora, który nie mogąc znaleźć na rynku pożądanych form mebli, postanowił sam je stworzyć. Z czasem pomysłów przybywało – ich efektem było powstanie kolejnych modeli mebli, które w końcu trafiły pod wspólny szyld – markę Phormy. Dzięki temu, odbiorcy mogą zaprosić do swoich domów kolekcje, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem i perfekcyjnym wykonaniem. Max Kobiela miał okazję aranżować wnętrza nie tylko w Polsce, ale także dla klientów z Francji i Anglii. W jego projektach widać inspirację światowymi trendami oraz umiejętne czerpanie z przeszłości.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Nietuzinkowe komody Phormy

Meble Phormy w twórczy sposób oddają klimat minionych lat, pozostając jednocześnie idealnym elementem wyposażenia współczesnych wnętrz. Doskonałym tego przykładem jest komoda UNITY, w której dostrzec można zarówno inspirację skandynawskim minimalizmem, jak i ciekawą interpretację wzornictwa okresu PRL-u. Graficzny wzór na froncie nadaje jej współczesnego rysu, zaś mistrzowskie wykonanie z naturalnego dębu zdradza tradycyjną solidność. Z kolei komody z rodziny UMAMI to ukłon w stronę wschodniej estetyki i japońskiego umiłowania prostoty. Mimo tylu inspiracji, meble Phormy zachowują niepowtarzalny charakter. Na uwagę zasługuje niska komoda LOWBO dostępna w wersji czarnej i białej. Z kolei fanom lekkości bez wątpienia spodoba się model COMO.

Niebanalne pomysły Phormy

W ofercie Phormy znajdziemy wiele nietuzinkowych projektów, m.in. minimalistyczną konsolę, okrągłe lustra dostępne w klasycznym odcieniu bieli oraz kilku wyjątkowych, żywych kolorach, a nawet designerski i bardzo przytulny domek dla kotka nawiązujący do stylu lat 60. Uwagę zwraca również stół z blatem stworzonym w oparciu o trójkąty. Jego nietypowy sześciokątny kształt jest nie tylko oryginalny, co niezwykle funkcjonalny - pomieści bowiem 6 osób, mimo niewielkich rozmiarów. Świetnym pomysłem jest zestawienie większej ilości stołów. Ciekawą propozycję stanowią również modułowe pufy, z których można tworzyć siedziska o różnych rozmiarach i dowolnej kolorystyce. Zarówno stoły, jak i pufy znakomicie sprawdzą się w prywatnych domach, ale także w przestrzeni publicznej.

Do nowoczesnego salonu polecamy komodę Como, która łączy w sobie prostotę oraz funkcjonalność. Lakierowane fronty w połączeniu z dębowym korpusem nadają meblowi nowoczesnego charakteru. Świetnym przełamanie nowoczesnych aranżacji będą modele Xoxo oraz Umami.

Pufa Puffy marki Phormy to miękkie siedzisko, które świetnie sprawdzi się w salonie. Dostępność kilku wariantów kolorystycznych pozwala na dopasowanie mebla do aranżacji wnętrza.