PUFF BUFF

Puff-Buff to marka założona w 2004 roku przez architektów i projektantów, Annę Siedlecką i Radka Achramowicza, która znana jest z produkcji zaskakujących lamp nadmuchiwanych. Kombinacja elementów wypełnionych powietrzem oraz nowoczesnych diod LED, prezentuje się spektakularnie i świeżo. To alternatywna propozycja dla osób, które lubią otaczać się przedmiotami pięknymi i niesztampowymi, a do designu podchodzą kreatywnie i z poczuciem humoru. Lampy Puff-Buff zyskały miano „Ikon młodego polskiego designu” i wiele z nich zasługuje na status projektów kultowych. Marka pojawia się na targach międzynarodowych i ma na koncie prestiżowe wyróżnienia, takie jak Dobry Wzór, Prodeco, 40 UNDER 40, GOOD DESIGN. Lampy wytwarzane są ręcznie w warszawskiej pracowni.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

  Znajdź nasze produkty również stacjonarnie

  PUFF BUFF Bydgoszcz

  PUFF BUFF Warszawa

  PUFF BUFF Gdańsk

  PUFF BUFF Katowice

  Wybierz praktyczny luz Puff-Buff

  Nowatorstwo lamp Puff-Buff polega na wykorzystaniu powietrza jako materiału budulcowego. Tego typu podejście nie jest wynalazkiem współczesnym - eksperymenty z konstrukcjami napełnionymi powietrzem miały miejsce w latach 60. XX wieku, i to one są źródłem inspiracji twórców Puff-Buff. Autorzy zawarli w swoich projektach również fascynację bioluminescencyjnymi organizmami podwodnymi, np. meduzami. Lekkość i nieuchwytność powietrza sprawia, że dmuchane lampy poruszają zupełnie unikatowym rodzajem piękna - piękna nieokreślonego, z pewną dozą luzu. Te niekonwencjonalne projekty doceniają odbiorcy poszukujący nowych możliwości wyrazu, dla których estetyka nigdy nie jest zamknięta w ostatecznych ramach. Lampy Puff-Buff charakteryzują się nie tylko oryginalnym designem - są również ekologiczne, energooszczędne i nietłukące, a więc niezwykle praktyczne.

  Awangardowe lampy Puff-Buff

  Dmuchane lampy Puff-Buff dzięki ogromnej sile wyrazu, staną się największą ozdobą nowoczesnego wnętrza. Współczesny design stawia na lekkość, a konstrukcje wypełnione powietrzem to ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych, ciężkich materiałów. W kolekcji Puff-Buff znajdziemy lampy stojące i wiszące, przezroczyste, czarne i z mocnym akcentem kolorystycznym. Najbardziej znany produkt to system BUBBLES, czyli świecąca konstrukcja tworząca rodzaj ścianki, oraz jego następcy - m.in. STAR, QUEEN’S i PRINCE’S. Elementy systemu są elastyczne i można z nich tworzyć konstrukcje oświetleniowe o różnych kształtach i wielkościach. Projektantom zależy, by ich przedmioty mogły być dopasowywane do potrzeb użytkownika. Podobnie jest z barokowym żyrandolem LULLABY - ma on 8 oddzielnych ramion, które można ułożyć na 3 sposoby.