TABANDA

Tabanda to polska marka założona w 2009 roku przez trójkę młodych architektów z Trójmiasta – Megi Malinowską, Filipa Ludkę i Tomka Kempę. Twórcy wykonali ryzykowny krok, decydując się na użycie materiału, który w momencie, gdy zaczynali swoją działalność projektową, był synonimem słabszej jakości – żeby nie powiedzieć tandety. Mowa o drewnianej sklejce, którą trójce projektantów udało się w cudowny sposób “odczarować”.

 • Cena
 • Wyświetlanie 1–24 z 36 wyników

  24 z 36
  Wczytaj następne 24 produktów
  Znajdź nasze produkty również stacjonarnie

  TABANDA Bydgoszcz

  TABANDA Warszawa

  TABANDA Gdańsk

  TABANDA Katowice

  Bezkompromisowe podejście opłaciło się - już w ciągu kilku pierwszych lat działalności Tabanda zyskała uznanie w kraju i w Europie, dostarczając odbiorcom kolekcje mebli, które wyróżnia wysoka jakość i nieoczywisty design. Wyraziste projekty marki kilkukrotnie zdobyły tytuł "Must Have" oraz nagrodę AliveDesign.

  Tabanda - odważne wzornictwo

  Meble Tabanda posiadają minimalistyczną formę i stworzone są z naturalnych surowców. Ich znakiem rozpoznawczym jest drewniana sklejka. Projektanci poddają ten, ich zdaniem niedoceniany materiał, ręcznej obróbce, a meble wycinają ze sklejki przy pomocy frezarki numerycznej CNC. Taka technika otwiera pole do eksperymentów i umożliwia bardziej osobiste zaangażowanie w produkcję. Twórcom zależy, by ich produkty były komfortowe w użytkowaniu, dlatego względy estetyczne stawiają na równi z funkcjonalnością. Chętnie wdrażają nowatorskie rozwiązania i bacznie wsłuchują się w potrzeby odbiorców. Każdy kolejny projekt traktują jak wyzwanie i poświęcają mu maksimum uwagi. Oferta Tabanda nie należy do szczególnie rozbudowanych, jest za to perfekcyjnie dopracowana i niezwykle inspirująca.

  Tabanda - różnorodne inspiracje

  Nieoczywiste zestawienia i wysublimowana gra kontrastów, to najważniejsze wyróżniki charakterystycznego stylu Tabandy. Znakomitym przykładem jest kultowe krzesło DIAGO - zdobywca tytułu Must Have 2013 - które zainspirowane zostało z jednej strony japońską sztuką origami, z drugiej niezwykłym kształtem diamentów. Zagięcia i surowe linie siedziska kontrastują z radosnymi barwami i są przez nie łagodzone. DIAGO dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych - od klasycznej bieli i czerni, przez pastelowe odcienie różu, błękitu i mięty po intensywną czerwień i żółć. Mimo zadziornych, kanciastych kształtów, efekt jest przytulny i przyjazny dla użytkownika. W kolekcjach Tabandy nie brakuje też inspiracji naturą - np. stolik MOOSE to okrągły, szklany blat oparty na nogach, które przypominają poroże.