TAR

Marka TAR została założona przez Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, który projektowaniem lamp zajmuje się od początku lat 80. XX wieku. Jak nietrudno zauważyć, nazwa firmy powstała z pierwszych liter imion i nazwiska swojego twórcy. W 1981 roku w Hanowerze Tomasz Andrzej Rudkiewicz zdobył wyróżnienie Gute Form za projekt systemu lamp Polam-Wilkasy, którego był współtórcą. Z kolei w 2008 roku Instytut Wzornictwa mianował go Designerem Roku. To w pełni zasłużone tytuły dla autora, który w swojej codziennej pracy kieruje się pasją, łącząc kreatywność z funkcjonalnością i rzemieślnicze metody z innowacyjnymi rozwiązaniami. Marka TAR oferuje użytkownikom solidne, energooszczędne lampy o zróżnicowanej estetyce – od modeli klasycznych po niebanalne nowoczesne wzory.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

  Reflex - kultowe lampy TAR

  Na początku lat 80. Tomasz Andrzej Rudkiewicz zaprojektował serię lamp, które rozświetliły ówczesną ponurą socjalistyczną rzeczywistość i wprowadziły do polskich domów nowe barwy. Lampy Reflex wyróżniały się wspaniałą radosną kolorystyką, niebanalnym wzornictwem i znakomitą jakością. Szybko stały się ikoną polskiego wzornictwa i do dziś mają status kultowych. Można podziwiać je nie tylko w polskich domach, ale i w scenach z niezapomnianych filmów Stanisława Barei czy Krzysztofa Kieślowskiego. W 2015 roku wznowiono produkcję serii Reflex, która ma na koncie tytuł Must Have i obecnie stanowi najbardziej rozpoznawalny element oferty TAR. Popularna kolekcja obejmuje lampy wiszące w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach - od klasycznej bieli i czerni, poprzez intensywną żółć i czerwień po złoto i srebro. Lampy Reflex idealnie odnajdują się w klimatach wnętrz industrialnych i minimalistycznych.

  TAR, czyli dobry design i wysoka jakość

  Marka TAR swoją produkcję opiera na tradycyjnym ręcznym rzemiośle, korzystając jednocześnie z najnowszych osiągnięć technologicznych, np. metod numerycznych 3D CAD. Stawia na najlepsze materiały i zaufanych podwykonawców z Polski i Europy. Dzięki temu produkty TAR mogą zachwycać unikatowym wyglądem i solidnością. Dla twórców bardzo ważna jest energooszczędność, dlatego we wszystkich modelach stosują źródła światła LED. Krótkie serie obejmują lampy wiszące, stojące, biurkowe, a także oryginalne plafony. W ofercie znajdziemy zarówno propozycje klasyczne, jak i bardzo nowatorskie. Dzięki temu zwolennicy różnych linii aranżacyjnych mogą wyposażyć swoje wnętrza w dobrze zaprojektowane oświetlenie wysokiej jakości.

  W nowoczesnym salonie pięknie zaprezentuje się lampa wisząca Avocado z grubego, ręcznie wykonanego szkła z trzema lub sześcioma kloszami do wyboru. Idealnym wyborem będzie również dekoracyjna lampa Avocado składająca się z dwóch półkul grubego krośnieńskiego szkła.

  W przedpokoju z uwagi na brak dostępu dziennego światła najlepszym rozwiązaniem będzie lampa Avocado Pendant wykonana ze szkła. Daje dużą ilość światła, co optycznie powiększa pomieszczenie i zapewnia mu wysoką funkcjonalność.