VZÓR

Marka Vzór powstała w 2012 roku, a stoi za nią trio złożone z młodego projektanta, historyczki designu i biznesmena. Ich misją jest odkrywanie, wskrzeszanie i udostępnianie publiczności ikon wzornictwa przemysłowego, pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej oraz stworzenie z nich spójnej, jedynej w swoim rodzaju kolekcji. Sam pomysł stanowił podstawę pracy dyplomowej Jakuba Sobiepanka, a jego realizację umożliwił Michał Włoch, który udzielił wsparcia od strony biznesowej. Zespół zasiliła również dr Krystyna Łuczak-Surówka, wnosząc do projektu ogromną wiedzę z zakresu historii designu. Vzór zadebiutował, odkrywając na nowo i wprowadzając na rynek nowatorski fotel prof. Romana Modzelewskiego – RM58.

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   RM58 classic
   Fotel RM58 classic
   od 6,089 PLN, Fotel

   producent: VZÓR

  • Ulubione
   Nowość
   Produkt dostępny online
   CK57
   Fotel CK57
   od 3,106 PLN , Fotel

   producent: VZÓR

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   RM58 Soft
   Fotel RM58 Soft
   od 3,567 PLN, Fotel

   producent: VZÓR

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   KA237
   Krzesło KA237
   od 1,021 PLN , Krzesło

   producent: VZÓR

  • Ulubione
   Produkt dostępny online
   RM58 matte
   Fotel RM58 matte
   od 2,399 PLN, Fotel

   producent: VZÓR

  Vzór - kreatywne podejście do przeszłości

  Fotel RM58 zaprojektowany został w latach 50. przez Romana Modzelewskiego, malarza, rzeźbiarza, eksperymentatora, a także rektora łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Choć zyskał uznanie w świecie designu, specyficzne realia socjalistycznej Polski sprawiły, że nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji. Jego reaktywacja wymagała pewnych zmian projektowych i dostosowania do możliwości aktualnie stosowanych materiałów. Vzór wykorzystał technologię rotoformowania z polietylenu w miejsce zastosowanego przez autora (wówczas prekursorsko) laminatu poliestrowo-szklanego, co podniosło parametry jakościowe mebla. Kolorystyka skorupy siedziska pozostała oryginalna (czerń, biel, czerwień, żółć i zieleń), jednak Vzór postanowił zaproponować również inne wykończenia. Kultowy fotel dostępny jest w wersji matowej, a także tapicerowanej i obrotowej.

  Vzór - historia w nowym wydaniu

  Meble Vzór to również inne projekty prof. Modzelewskiego - celem marki jest bowiem stworzenie kompletnego obrazu jego twórczości. Fotel MR56 to kontrastowe połączenie siedziska ze sklejki o obłym kształcie z metalową podstawą o abstrakcyjnej formie dostępną w wielu wersjach kolorystycznych. Z kolei model MR57 to mebel tapicerowany - ciepła, miękka faktura materiału łagodzi ostre, kanciaste kształty siedziska. Całość ma nieco surowy, minimalistyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Vzór zamierza sukcesywnie rozbudowywać swoją ofertę o precyzyjnie wyselekcjonowane modele, tym samym kontynuując niezwykłą opowieść o środkowoeuropejskim designie, łącząc stare z nowym i udowadniając, że dobre wzornictwo nigdy nie przemija.