WITAMINA D

Witamina D to autorska marka i pracownia projektowa stworzona przez parę projektantów – Małgorzatę Knobloch i Igora Wiktorowicza. Oferuje meble i akcesoria domowe, których nadrzędną wartością jest trwałość i nieprzemijalne piękno zaklęte w prostej formie. Twórcom bliska jest filozofia slow design. Mieszkają w Gdańsku i tu też prowadzą swoją działalność. Współpracując z lokalnymi podwykonawcami, stawiają na solidne ręczne rzemiosło i niewielką skalę produkcji. Ich meble stoją w opozycji do konsumpcyjnego, szybkiego i mało uważnego stylu życia – solidne, o ponadczasowej estetyce, na lata.

Twórcy podejmują się również projektowania na potrzeby przestrzeni publicznej. Mają na koncie m.in. wyróżnienie w konkursie na stojak rowerowy "Rowerem do kultury. Gdańsk 2016".

 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

  WITAMINA D - jakość, która cieszy oko

  Materiałem najbardziej cenionym i najczęściej wykorzystywanym przez twórców marki WITAMINA D jest lite drewno dębowe. Podchodzą do niego z ogromnym szacunkiem i uwagą, starają się w wyjątkowy sposób zaprezentować jego charakterystyczne cechy, wydobywając niepowtarzalne piękno - naturalne usłojenie, zachwycające kolory, przytulny charakter i szlachetny wygląd. Jednocześnie szukają nowych rozwiązań i form wyrazu, a ich znakiem rozpoznawczym jest łączenie drewna ze stalą, dzięki czemu meble zyskują bardziej nowoczesny rys, ale nie tracą tradycyjnej elegancji, jaką nadaje im drewno. Co ważne drewno stosowane przez WITAMINĘ D pozyskiwane jest w zrównoważony sposób, zgodnie z zasadami odpowiedzialnego gospodarowania zasobami leśnymi. Pochodzi z Polskich Lasów Państwowych i posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council).

  Niepowtarzalne meble WITAMINA D

  Jak mówią sami autorzy, meble WITAMINA D powstają z potrzeby tworzenia rzeczy trwałych, prostych i pięknych. Szczególne wrażenie robią stołki i stoliki z serii ½, czyli połówki pieńków, osadzone na metalowej podstawie w kształcie trójkąta - zadziwiająco proste, a jednocześnie unikatowe rozwiązanie. Z kolei praktyczna konsola została umieszczona na efektownych zwężających się nogach, co nadaje jej lekkości i harmonijnego wyglądu. Na uwagę zasługują również drobne przedmioty użytkowe marki WITAMINA D, na przykład oryginalne lusterko oparte na podstawie z ręcznie szlifowanego drewna czy okrągła podstawka kuchenna wykończona trzema odcieniami oleju: naturalnym, dymionym i czarnym.

  W salonie przepięknie zaprezentuje się stołek MR WOO. Jest to model tapicerowany – wizualnie ociepla pomieszczenie, a przy tym zapewnia maksymalną wygodę podczas siedzenia. Tworzy świetny komplet ze stolikiem MR WOO.

  Lustra od WITAMINA D to designerskie projekty. Idealnie nadają się do zastosowania w salonie lub sypialni. Dedykowane są miłośnikom naturalnych materiałów i oryginalnych mebli. Stanowią znakomite rozwiązanie, jeśli poszukujesz ciekawego pomysłu na wystrój wnętrza.