EuformaProjektanciMaja Ganszyniec, Krystian Kowalski

Maja Ganszyniec, Krystian Kowalski

KRYSTIAN KOWALSKI, ur. 1982. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie (BA 2006). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W latach 2009 – 2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year.
Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą.

W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.

MAJA GANSZYNIEC, ur. 1981. Jest absolwentką wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Obecnie prowadzi w Warszawie STUDIO GANSZYNIEC, specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktów przemysłowych. Wierzy w sens tworzenia innowacyjnych, pięknych i przyjaznych przedmiotów. Łączy projektowanie, które jest jednocześnie odpowiedzialne i wizjonerskie. Poszukuje nowych możliwości w ramach ograniczeń myślenia strategicznego.
Maja jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu twórczego. Jej rozległe doświadczenie obejmuje prace z zakresu projektowania produktu i mebli, projektowania marek oraz doradztwo w zakresie strategii design. Jej prace były pokazywane na wystawach m. in. w Mediolanie, Amsterdamie , Berlinie i Londynie, oraz opublikowane przez Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper. W latach 2009-2013 współprowadziła z Krystianem Kowalskim Kompott Studio.
Od powrotu do Polski w 2008 roku, współpracowała przy szeregu projektów komercyjnych, odpowiedzialna za strategię design oraz art directing. Efektem długotrwałej relacji zawodowej z agencją strategiczną Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014) oraz nagroda KTR 2014 (złoto) w kategorii design. Jako współpracownik Royal College of Art (Innovation Associate), rozwijała produkty z dziedziny projektowania inkluzywnego. Została laureatką nagrody Innovation RCA 2008 oraz Helen Hamlyn Award 2008 w dziedzinie projektowania inkluzywnego. Przez pewien czas mieszkała w Mediolanie, pracując dla Atelier Mendini i Studio di Architettura Luca Scacchetti.

Producenci
Cena od do PLN
Sortuj
wybierz sortowanie
 • Cena
 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

  • Ulubione
   Boo
   Fotel Boo
   od 6 300 PLN, Fotel

   producent: COMFORTY

  • Ulubione
   Boo
   Sofa rozkładana Boo
   od 12 700 PLN, Sofa rozkładana

   producent: COMFORTY

  • Ulubione
   Boo
   Sofa Boo
   od 9 000 PLN, Sofa

   producent: COMFORTY

  • Ulubione
   LINK
   Pufa LINK
   od 1 379 PLN, Pufa

   producent: MARBET STYLE

  • Ulubione
   LINK
   sofa LINK
   5 552 PLN, sofa

   producent: MARBET STYLE

  • Ulubione
   LINK
   Gazetownik LINK
   od  172 PLN , Gazetownik

   producent: MARBET STYLE

  • Ulubione
   LINK
   Stolik LINK
   2 448 PLN, Stolik

   producent: MARBET STYLE