Wszystko o drewnie

Wszystko o drewnie

Najbardziej wszechobecny i jednocześnie naturalny surowiec w otoczeniu każdego człowieka. Jego popularność wynika głównie z dostępności i unikatowości, a także stosunkowej odnawialności jego zasobów. O czym mowa? O drewnie!

Drewno to materiał, którego proces jest niezwykle ciekawy i w czasie którego dzieją się małe cuda. To jedne z najpopularniejszych materiałów, z jakich najlepsze polskie marki tworzą swoje produkty. Nic dziwnego – surowiec drzewny jest podstawowym materiałem wykorzystywanym w produkcji meblowej.

 

Dlatego zebraliśmy najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata natury, przemysłu oraz desingu i stworzyliśmy dla Was zebrane w jednym miejscu kompendium wiedzy o drewnie.

 

 

Czego dowiesz się z naszych materiałów?

 

1.

Skąd w zasadzie pochodzi drewno i jaki jest związek pomiędzy gospodarką leśną a stołem w Twoim domu?
Dowiesz się o tym z naszego artykułu skąd się bierze drewno?”

2.

Jaką drogę pokonuje ścięte drzewo by w tartaku stać się surowcem do wyrobu mebli takich jak stoły, krzesła czy ramy foteli?
Przeczytaj wpis „Źródło mebli z duszą”!

3.

Jak pracują mistrzowie stolarstwa i jakie techniki są używane by powstały najbardziej solidne stoły i komody?
O tym przeczytasz w artykule „Stół od kuchni”!

4.

Czy tradycyjne metody rzemieślnicze nadal są powszechne w dobie masowej produkcji? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule na naszym blogu!

5.

Przed wybraniem idealnego stołu i krzeseł zastawiasz się jaka forma wykończenia powierzchni będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? A może masz już swój wymarzony stół i  chcesz wiedzieć jak się nim opiekować? Przeczytaj nasz poradnik o użytkowaniu i pielęgnacji litego drewna! 

6.

Jak najlepsze polskie marki dbają o zrównoważoną produkcję i odpowiedzialne pozyskiwanie surowca? O tym opowiedzieliśmy łącząc design i ekologię.

7.

I wreszcie: najbardziej ikoniczne meble stworzone z litego drewna zobaczysz właśnie w naszym najnowszym wpisie blogowym – Drewniane Ikony!

Wiesz już absolutnie wszystko o drewnie?

Czas na zakupy w Euformie!